AVCI: ASIRLARA DAYANAN ORTAK KÜLTÜR MİRASIMIZ NEVRUZ BAYRAMI KUTLU OLSUN

Bu haber 21 Mart 2022 saat 10:17 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, yayımladığı mesajla 21 Mart  Nevruz (Yeni Gün) Bayramını ve 21 Mart – 27 Mart haftasını kapsayan Türk Dünyası ve Toplulukları haftasını kutladı.  Avcı, Nevruz Bayramı’nın önemli bir kültürel değer olduğundan bahsederek, “Türk milletinin sahip olduğu ve nesilden nesle aktararak günümüze kadar yaşattığı önemli kültür değerlerinden biri olan Nevruz Bayramı; içerdiği güçlü anlamlarıyla yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa ve kardeşliğe verilen önemin en güzel sembollerinden birisidir.” dedi.

NEVRUZ’UN BİRLİĞİMİZİ, BERABERLİĞİMİZİ VE KARDEŞLİĞİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRMESİ DİLEKLERİMLE

Türkistan’dan Balkanlar’a kadar uzanan geniş bir coğrafyada doğanın uyanışıyla birlikte kutlanan Nevruz’un  zengin kültürel değerlerin ve çeşitliliğin yansıtıldığı, kardeş Türk Cumhuriyetleriyle milli ve kültürel bağların pekiştiği, geçmişten bugüne  büyük bir coşkuyla kutlanan ve geleceğe taşıma azminde olduğumuz önemli zenginliklerimizden biri olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Nevruz, zengin kültür mozaiğimiz, gelenek ve göreneklerimizle gelecek nesillere aktarmamız gereken ortak bir kültür mirasımızdır. ‘’ ifadelerinde bulundu.

NEVRUZ KÜLTÜRÜ BİZDEN SONRAKİ NESİLLERLE DE AKIP GİDECEKTİR

Avcı, “Millet olarak bir arada huzur içerisinde yaşama arzusunun kuvvetlendiği, karşılıklı sevgi, dayanışma ve hoşgörünün yaşandığı, tarihimizin derinliklerinden günümüze kültür ırmağından akıp gelen, yeniden doğuşu simgeleyen Nevruz kültürü bizden sonraki nesillerle de akıp gidecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Nevruz’un birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ederek  tüm  hemşerilerimin ve Türk milletinin Nevruz Bayramı’nı  ve 21 – 27 Mart Türk Dünyası  ve Toplulukları haftasını yürekten kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.