Avcı: 23 Nisan bir tarihin değiştiği gündür

Bu haber 23 Nisan 2020 saat 11:37 'de eklendi.

‘’23 Nisan coşkumuz, nesilden nesile aktardığımız en kıymetli miras olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’ncü ve bu anlamlı günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından milletin çocuklarına armağan olarak 23 Nisan 1929’dan itibaren Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Olarak Kutlanmasının 91’inci yıldönümü sebebiyle bir basın açıklaması yayımladı.

AVCI: 23 NİSAN EGEMENLİĞİ KENDİ ELİNE ALDIĞI GÜNDÜR

Başkan Avcı mesajında; “Milletimizin temsilcisi, bu topraklarda özgür ve bağımsız yaşama iradesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920 tarihinde kurulmuş, bu topraklarda esareti asla kabul etmeyeceğimizi bütün dünyaya göstermiştir. 23 Nisan 1920 milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür. Bir Tarihin Değiştiği Gün’dür. Bu yıl, 100’üncü yıl coşkusuyla kutlamaya hazırlanırken küresel bir Pandemi haline gelen Corona ( Covid-19 ) virüs salgını ile mücadele önlemleri çerçevesinde bu coşkuyu çocuklarımızla birlikte evlerimizde kutlayacağız. Çocuklarımız sağlıkları için evde kalmaya devam ederken, bizler çocuklarımızla Cumhuriyet değerlerini, Atatürk düşüncesini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz, ilk günkü coşkuyla… Sevgili torunum Levent Çınar da tüm ulusun çocukları gibi evinde şiirlerle, marşlarla, ellerinde bayraklarla bu coşkuyu paylaşıyor. İlçe Örgütümüzün kıymetli üyelerinin değerli çocukları, torunları evlerinde gerçekleştirdikleri coşku dolu kutlamaları bizlerle paylaşıyor. Sevinçlerinin daim olmasını diliyorum’’ dedi.

AVCI: EVLERİMİZ BAYRAM YERİ OLACAK

“Yüreklerimizde Atatürk ve Cumhuriyet sevgisiyle, evlerimiz bayramyeri olacak” diyen Avcı mesajına devam etti. Avcı; “Dünya genelinde bir Pandemi haline gelen Corona ( Covid – 19 ) virüs salgını ile mücadele günlerinde insanlığın ortak evrensel değerlerinin öneminin bir kez daha ortaya çıktığına işaret eden Avcı, insanlığın ortak evrensel değerleri olan adalet, sevgi, eşitlik ve insan onuruna saygı için sağlık ve barış dolu bir dünyaya ihtiyaç bulunduğunu vurguladı. Avcı, ‘’ 100.’ncü Yılı kutlanacak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu ve 91.’inci yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kıymetli çocuklarımız, evlerinde kutlayacak.  Yüreklerimizdeki Atatürk sevgisi ve 23 Nisan coşkusu ile evlerimiz bayramyeri olacak.. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi, Tarihi bir döneme tanıklık ettiğimiz bu günlerde dayanışmanın, sevginin, barışın ve sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Tüm dünya çocuklarıyla birlikte tanıklık ettiğiniz bu günlerde, ulusal egemenliğin 100. yılını sağlık dolu bir dünya dileğiyle dünya barışına adıyoruz. Sizler de tüm dünya çocuklarıyla birlikte duygularınızı video, yazı ya da resimlerle paylaşın, gelecek güzel günlere mesajınızı bırakın. Dünyayı barışla iyileştirelim. Günlerdir evlerinizde coşkulu bir hazırlık içindesiniz. Bu akşam saat 21.00’de evlerimizin balkonlarından, pencerelerinden coşkuyla istiklal marşımızı okuyacağız. Genel Merkezimiz,  İl Başkanlığımız ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın sizler için hazırladığı programları, e- kitap paylaşımlarını takip ediniz.” ÇOCUK BAYRAMI COŞKUSU EVLERDE KUTLANACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, virüs salgını ile mücadele önlemleri çerçevesinde bu yıl Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu evlerinde yaşamak durumunda olan çocuklara seslenerek; “Sevgili Çocuklar; Yüce Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak armağan etmesi, sizlere olan sevgisinin ve güveninin göstergesidir. Sizlere büyük önem ve değer veren Yüce Atatürk, demokratik, lâik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni çocuklarımıza ve gençlerimize emanet etmiştir. Bu önemli sorumluluğun bilincinde olarak yılmadan çalışacağınıza, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılıkla, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmadan elde edeceğiniz yeni başarılarla, aydınlık yarınlarımızın mimarları olacağınıza inancımız sonsuzdur. Sizlere bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye’dir. Cumhuriyet Halk Partisi bu bilinçle çalışmakta ve daima çalışacaktır. Kıymetli çocuklarımız, günler öncesinden anne ve babalarınızla hazırlıklar yaparak, sizler en güzel kıyafetlerinizi giyerek, bayram sevinçlerinizle şiirler okuyor, marşlar ve şarkılar söylüyorsunuz. Bu milletin şanlı evlatları olarak tüm dünyaya kardeşlik mesajları veriyorsunuz.  Bu projeler ile ulusal egemenliğin simgesi TBMM’nin açılışının 100. yılında, Büyük Önder, Devrimci Mustafa Kemal Atatürk tarafından Çocuk Bayramı olarak ilan edilen 23 Nisan’da, pandemi günlerinde dünyanın dört bir yanında evlerinde kalan çocuklarla, Türkiye’den barış ve dostluk mesajları paylaşıyorsunuz. Böylece pandemi günlerinde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sizlerin katkısıyla dünya barışına adanacak… ‘’ ifadelerinde bulundu.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Avcı; “Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı olarak çocuklarımızın coşkusunu paylaşıyoruz.Genel Merkezimiz, İl Başkanlığımız ve Ankara Büyükşehir Belediyemizin özellikle sosyal medya ve dijital platformlarda çocuklarımız için hazırladığı programlarla çocuklarımızın coşkusuna ortak olacağız.  Gelecek güzel, sağlıklı, mutlu günlerin umuduyla tüm çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum. Milletin özgür ve bağımsız yaşayacağının müjdecisi, birlik ve bütünlüğümüzün teminatı, çocuklarımızın geleceğinin güvencesi olan bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisini kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin, kıymetli çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.