AVCI: 19 MAYIS, TARİHİN EN BÜYÜK DİRENİŞİDİR

Bu haber 19 Mayıs 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Avcı; “Bağımsızlık rotasını tarihe kazıyarak çizen Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, bu mukaddes mücadeleyi ırk, din, dil, mezhep farkı gözetmeden bireylerin özgürce yaşadığı bağımsız bir Cumhuriyetle taçlandırdı, mazlum milletlere örnek oldu” dedi.

ATATÜRK VE ARKADAŞLARI ANADOLU’NUN MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Anadolu’nun makus talihini, kaderini değiştiren Atatürk ve arkadaşları, sadece emperyalizmle değil, yerli işbirlikçiler ve ihanet odaklarıyla da mücadele ederek Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. 19 Mayıs’ın, 23 Nisan’ın, 30 Ağustos’un, 13 Eylül’ün, 29 Ekim’in anlamı aziz Milletimizin kalbindedir. Boyun eğmeyen, hürriyeti ve bağımsızlığı tek yol seçen Türk Ulusu’nun evlatları olarak 19 Mayıs’ı heyecanla kutlayacağız. Salgın nedeniyle neredeyse bir buçuk yıldır olduğu gibi 19 Mayıs’ın coşkusunu da evlerimizde yaşayacak, balkonlarımızı yine Türk Bayraklarıyla gelincik tarlasına çevireceğiz. Evlerimizde kutlamak zorunda kaldığımız son bayramın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olmasını diliyoruz. 19 Mayıs 1919’da başlayan büyük yolculuğun 102. yıldönümünde çağdaş, laik, bilimsel düşüncenin ışığıyla harmanlanmış, aydınlık geleceğimizin teminatı gençlerimizin yarınlarımıza umut olacağı inancını taşıyorum. Bizlere düşen; gençlerimize fırsat eşitliği sağlamak, gelecek kaygısı yaşamadıkları, özgür bireyler olarak özgüven içinde yetiştikleri bir ülke kurmaktır.”

19 MAYIS RUHU, SONSUZA KADAR CANLI KALACAK

Gençlere seslenen Avcı; “Gençler, ülkemizin içinde bulunduğu durumu üzüntü ve endişe ile takip etmektesiniz. İşsizlik, gelecek kaygısı, ekonomi, eğitim ve sağlık politikalarındaki yanlışlıklar. Fakat emin olunuz ki bu zor zamanları 102 yıl önceki inançla birlikte aşacağız. İnanıyorum ki, Cumhuriyet’in yılmaz bekçisi olan gençlerimiz, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında yüksek sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, şartlar ne olursa olsun çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceklerdir. Temennim, her bir gencimizin huzurlu, mutlu ve gelecek kaygısı taşımadan yaşayacağı günlere yakın bir zamanda ulaşmalarıdır. Demokratik idealler, ilerleme ve kalkınma yolunda gençlerimize düşen bu önemli görevde onların her zaman en büyük destekçileri olacağımızı belirterek, bu vesileyle büyük Türk Milletinin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum. Çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma idealinden asla vazgeçmeyen, bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakabilmek için en ağır bedelleri ödeyen, 19 Mayıs’ta emperyalizme karşı tarihin en büyük direnişini başlatan, aklın ve bilimin ışığında devrimler ortaya koyan Mustafa Kemal Atatürk ve onun gibi vatan, millet davasına hayatlarını adamış atalarımıza bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele Kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, anılarını saygı, minnet, hürmet ve hayranlıkla yad ediyorum. Aydınlık ve çağdaş bir Türkiye, gençlerimizin omuzlarında yükselecek..19 Mayıs ruhu asla kaybolmayacak.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.