Ankara Ticaret Odası, üyelerinin elektrikli araçlarını şarj edebilmeleri için hizmet binası otoparkında hizmet vermek üzere, elektrikli şarj istasyonu kurdu. Bunun için Eksim Holding'e bağlı Otopriz ile bir protokol imzalandı.

Çankaya’da trafik tartışması kavgaya dönüştü! Çankaya’da trafik tartışması kavgaya dönüştü!

ATO Başkanı Gürsel Baran ile Otopriz Regülasyon Başkanı Nedim Korkutata arasında yapılan protokolle, ATO üyeleri için Otopriz Elektrikli Şarj İstasyonu'nun kurulması kararlaştırıldı. ATO Başkanı Baran, elektrikli araçların tercih edilmesinin karbon emisyonlarını azaltarak hava kirliliğini engellediğini ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağladığını belirtti.

Ato’nun Hizmet Binası Otoparkına Elektrikli Şarj Istasyonu Kuruldu1

PROTOKOL İMZALANDI 

Baran ayrıca elektrikli araçların sürücüler ve yolcular için konforlu bir sürüş deneyimi sunduğunu, bu araçların sayısının artmasıyla birlikte şarj istasyonlarının da çoğaldığını vurguladı. Türkiye'deki şarj istasyonu sayısının 2023 sonunda 12 bini geçtiğini belirten Baran, ülkede elektrikli araçların kullanımının artmasıyla şarj altyapısında ve batarya teknolojisinde sürekli yenilikler yaşandığını ifade etti.

Baran, Ankara Ticaret Odası olarak hem kendi hizmet araçları olan Togg'un hem de üyelerin araçlarını şarj edebilmeleri için istasyon kurduklarını söyledi. Protokol imzasının ardından Otopriz Şarj İstasyonu'nda ilk olarak ATO'nun hizmet aracının şarj edildiği belirtildi.

İHA