Bu etkinlik, lise öğrencilerinin robotik kodlama becerilerini sergilemelerine, takım çalışması yapmalarına ve problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağladı.

Pursaklar ‘Özel Eğitim Şenliği’ dolu dolu geçti Pursaklar ‘Özel Eğitim Şenliği’ dolu dolu geçti

Atılım Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmaya 15 farklı okuldan toplamda 15 takım katıldı. Katılımcılar, birbirleriyle kıyasıya rekabet ederek zafer için mücadele ettiler.

Bu heyecan verici etkinlik, gençleri teknoloji ve mühendislik alanında teşvik ederek geleceğin yeteneklerini desteklemeyi hedefliyor.

Atılım Üniversitesi VeciLabs Araştırma Geliştirme Platformu, robotik ve STEM alanlarında öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak için bu tür etkinliklerin önemini vurguluyor.

Atılım Üniversitesi Geleceğin Mühendislerini Destekliyor Liseler Arası Robotik Yarışması Gerçekleştirildi (2)

VEX ROBOTİCS ADI ALTINDA ULUSLARARASI BİR YARIŞMA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
Robotik faaliyetlerin liseli öğrencilere hitap ettiğini dile getiren VeciLabs Araştırma ve Geliştirme Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Emir Can Emir, “VEX Robotics adı altında uluslararası bir yarışma gerçekleştiriyoruz. Burada takımlarımız kıyasıya bir şekilde mücadele ediyorlar. Takım çalışmasının önemini ve problem çözme yeteneklerini değerlendiriyorlar. Bunun sonucunda ödüllerimizle birlikte yurt dışı yarışmalarında fırsat bulabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

TAKIM OLMANIN ÖNEMİ BU YARIŞMALAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Yarışmanın Atılım Üniversitesi’nin destekleriyle gerçekleştirildiğine dikkati çeken Emir, “Takımlarımızın hepsi çok başarılılar. Geleceğin mühendisleri olacaklarına ve ülkemiz için çok faydalı öğrenciler olacaklarına eminiz” değerlendirmesinde bulundu.
Yarışmada takım çalışmasının öne çıkan en önemli özellik olduğunu vurgulayan Emir, “Burada bireysel olarak asla başarı kazanamayız. Takım olmanın önemi bu yarışmalar için çok önemli. Takım çalışmalarını çok iyi yaptıkları zaman ödül kazanıp yurt dışına gidebiliyorlar” dedi.

İHA