Atatürk’ün en sevdiği şarkılardan “Yemen Türküsü”nden “Vardar Ovası”na, “Fikrimin İnce Gülü”nden “Sarı Zeybek”e kadar şarkılar albüm oluyor.

Müzik yapımcısı Murat Yıldırım, 2012 yılında vefat eden Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatape’nin vasiyeti üzerine özel bir albüm hazırladığını duyurdu.

“Vasiyet” adlı albümde 9 şarkı yer alacak. Albümde “Ah Bu Gönül Şarkıları”, “Yemen Türküsü”, “Vardar Ovası”, “Fikrimin İnce Gülü” nünde yer alacağı şarkılar olacak.

Atatürk'ün sevdiği şarkılar albüm oluyor (2)

Ön hazırlık çalışmaları devam eden projede eserleri seslendirmeleri için Ülkü Adatepe’nin önerdiği Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Cem Adrian ve Seçil Heper gibi sanatçılara teklif götürüldü.

Mahsun Kırmızıgül kimdir kaç yaşında? Mahsun Kırmızıgül mal varlığı ne kadar? Mahsun Kırmızıgül aslen nereli? Mahsun Kırmızıgül kimdir kaç yaşında? Mahsun Kırmızıgül mal varlığı ne kadar? Mahsun Kırmızıgül aslen nereli?

Vasiyet adlı albümde ayrıca, dünya çapında tanınmış bir sanatçı ile bir Türk şarkıcının düetinin yanı sıra sürpriz bir ismin seslendireceği Atatürk’ün Ülkü Adatepe’ye yazdığı şiir de yer alacak.