Cumuhuriyetin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını kaybederek aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde, spor dünyası Atatatürk'ü anma mesajları yayımladı. 

"Sensiz geçen 85 yılda, sensiz geçmiş tek bir günümüz yok Atam"

Galatasaray, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Kararlı ifadeni görünce korku kalmaz bizde. Düşünceliysen çözüm mutlaka yakındır önemli bir meselede. Gülüyorsan birden neşeleniriz, yorgunsa bakışların kırılır kolumuz kanadımız. Bir çocuk seversin o çocuk oluruz, bir bahçe gezersin fidan oluruz. Uzaklara dalarsın bazen, rüzgar olur gideriz gözlerinle. Kocatepe'de yorgan olur seriliriz üstüne. İzmir'in dağlarında coşar gönül ırmağımız. Halay çekersin, bil ki sol yanında biz varız. Mecliste mebusun, dersinde öğrencin, büyük eserinde milletin biziz Atam. Sensiz geçen 85 yılda, sensiz geçmiş tek bir günümüz yok Atam." denildi.

"Bir 10 Kasım'da daha, aynı ses aynı hisle minnettarız Atam!"

Fenerbahçe'nin Atatürk'ü anma mesajında ise şu ifadeler yer aldı: "Bir 10 Kasım'da daha, aynı ses aynı hisle minnettarız Atam! Sen bir ödev; attığımız her kulaçta, koştuğumuz her yarışta, vurduğumuz her topta, çektiğimiz her kürekte, arkamıza aldığımız her rüzgarda, vurduğumuz her yumrukta… GÜCÜMÜZÜ SENDEN, SORUMLULUĞUMUZU BİZE EMANETİN OLAN BAYRAĞIMIZDAN ALIYORUZ!"

İstanbul’da efsane maç! Galatasaray Manchester United ile berabere kaldı İstanbul’da efsane maç! Galatasaray Manchester United ile berabere kaldı

"Bize bıraktığın bu toprağın değerlerine her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz"

Beşiktaş'ın yaptığı paylaşımda, da "Ölümsüzlüğünün 85. yılında, bize bıraktığın bayrağımıza, ilkelerine, bu toprağın değerlerine her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle ve minnetle anıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

"İzin asla silinmeyecek!"

Trabzonspor'un paylaşımında da, şu ifadeler yer aldı: "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85. yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. İzin asla silinmeyecek!"