Osmanlı İmparatorluğu’nun küllerinden Modern Türkiye Cumhuriyet kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı, ikisi sinemada biri de televizyon da olmak üzere 3 ayrı bölümde izleyicinin karşısına çıkacak. Disney Plus’ın “Atatürkdizisini yayınlamama kararı almasının ardından böyle bir yola başvurulurken, Disney Plus’a çok sayıda tepki gelmişti.

ataturk-dizisinin-ilk-fragmani-yayinlandi-etkileyici-sahneler-damga-vurdu (2)

“Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde hayat verdiği “Mete” karakteriyle hayatımıza giren ve Çukur dizisindeki “Yamaç Koçovalı” karakteriyle ününe ün katarak kariyerine başarıyla devam eden Aras Bulut İynemli’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıracağı “Atatürk” dizisinin ilk fragmanı yayınlandı.

ataturk-dizisinin-ilk-fragmani-yayinlandi-etkileyici-sahneler-damga-vurdu (3)

SAHNELER OLDUKÇA ETKİLEYİCİ

Fragmanda Ulu Önder’in babası Ali Rıza Bey’in, kendisine “Büyük adam olacaksın. Kimseye kendini ezdirmeyeceksin. Söz ver” dediği sahneyle başlayan fragman, vatan sevdalılarını bir hayli duygulandırdı. Fragmanda bunun yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk’ün 11 Mayıs 1914 tarihinde Sofya’daki kıyafet balosunda “Yeniçeri” kıyafeti giymesi, Çanakkale Savaşı’na damga vuran, “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” sahneleri de yer aldı.

Rope hastalığı nedir? Ekmekte rope bakteri hastalığı nasıl geçer? Ekmekte rope hastalığı insana zarar verir mi? Rope hastalığı nedir? Ekmekte rope bakteri hastalığı nasıl geçer? Ekmekte rope hastalığı insana zarar verir mi?

ataturk-dizisinin-ilk-fragmani-yayinlandi-etkileyici-sahneler-damga-vurdu (4)

SOSYAL MEDYADA YORUM YAĞDI

Yayınlanan fragmanın altına çok sayıda yorum geldi. Yorumlarda, Disney Plus’a tepkiler gelirken, aynı zamanda fragman da övüldü. İşte o yorumlardan bazıları; “Her ne kadar malum mevzular yaşansa da izleyince tüylerim ürperdi ve çok merak ettim”, “Senin yolunda, senin ışığında; senin sevdan ile ‘Vatan terk edip gidebileceğin bir kara parçası değil’ son nefese kadar Paşa’m”, “Çok beğendim, yalan söylemeyeceğim.”