ATA MODEL UÇAK KURSİYERLERİ SERTİFİKALARINI ALDI!

Bu haber 25 Şubat 2020 saat 8:29 'de eklendi.

Polatlı TOBB Fen Lisesi’nde Ata Model Uçak kursiyerleri sertifikalarını aldı. Polatlı TOBB Fen Lisesi’nde Ata Model Uçak sertifika töreni yapıldı. Ata Model Uçak sertifika törenine THK Polatlı Şube Başkanı Ömer Lütfü Türker, Şube Saymanı İbrahim Semih Oğuzlar, THK Polatlı Genç Kanatlar, Okul Müdürü İbrahim Özgür Ünal, Model Uçak Rehber Öğretmeni Mine Tezel’in katılımıyla öğrenciler sertifikalarını almanın büyük bir sevincini yaşadı.
BAŞARI SERTİFİKA İLE TAÇLANDIRILDI
Türk Hava Kurumu (THK) ve Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) yönetmeliklerine uygun olarak model uçak sertifikasını almaya hak kazanan öğrenciler dönem boyunca büyük bir titizlikle ve heyecanla yaptığı ATA Model Uçaklarını tamamlayarak başarılarını sertifikayla taçlandırılmasından mutluluk duydu.
ÜNAL: ÖĞRENCİLERİMİZİN MUTLULUĞU GÖZLERİNDEN OKUNUYOR
Polatlı TOBB Fen Lisesi Okul Müdürü İbrahim Özgür Ünal, Model Uçak kursunun ekim ayı itibariyle başladığını dönem sonunda kursun Temel Eğitim bölümünün tamamlandığını belirtti. Kursların 2. dönem de devam ettiğini ifade eden Okul Müdürü İbrahim Özgür Ünal sözlerine şöyle devam etti;
“Bir dönem süresince öğrencilerimiz ATA model uçak eğitimi aldılar. Öğrencilerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyor. Bu mutluluğu yaşatan başta Model Uçak Rehber Öğretmenimiz Mine Tezel’e ve THK Polatlı Şubesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
TEZEL: 2. GRUP ATA MODEL UÇAK KURSUMUZA BAŞLAMIŞ BULUNUYORUM
Kursu düzenleyen Model Uçak Rehber Öğretmeni Mine Tezel ise Model uçak kursunun öğrencilerin el becerilerini geliştirmeleri yönünde önemli katkısı olduğunu belirtti. Tezel; “Öğrencilerden gelen yoğun talep nedeniyle 2. Grup ATA Model Uçak Kursumuza başlamış bulunuyorum.” Bununla birlikte THK Polatlı Şubesi’nin model uçak kurs malzemelerini ücretsiz sunarak katkılarından dolayı THK Polatlı Şubesi’ne teşekkür ettiğini sözlerine de ekledi.
HAVACILIK ALANINDA GÖSTERİLEN GELİŞMELER, BU SEKTÖRE OLAN İLGİYİ DE ARTIRDI
THK Polatlı Şube Başkanı Ömer Lütfü Türker; “Türkiye’de özellikle son yıllarda havacılık alanında gösterilen gelişmeler, bu sektöre olan ilgiyi de artırdı. THK ülkemizde bu anlamda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmekle birlikte, gelecek nesillerimizin bu alana ilgi duyması için model uçak kursları açmaktadır. Öğrencilerin el becerilerinin gelişmesi başta olmak üzere, havacılığı sevdirmek, öğrencilerin havacılık bilgilerinin gelişmesine katkı sağlamak açısından da bu tür kursların yararlı olduğunu düşünüyorum. Eğlenerek öğrenen öğrencilerimiz ileride bu mesleği seçmeleri halinde pilotaj bölümü okuyarak meslek sahibi olabilecekler, ülkemizin havacılık alanında daha da gelişmesine katkı sağlayacaklardır. Açtığımız kursların bütün malzemeleri THK tarafından ücretsiz karşılanmaktadır, ayrıca başarılı öğrencilerin sertifika almasından mutluluk duyuyorum” ifadelerini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.