Balıkesir’de yaşanan olayda genç bir motokurye saldırıcı sonucu hayatını kaybetti. Türkiye’nin gündemini sarsan bu olay sonrası Ata Emre Akman’ın annesi Zuhal Akman o gece yaşananları anlattı. Peki, Ata Emre Akman'ın annesi Zuhal Akman kimdir nereli? İşte detaylar…

ZUHAL AKMAN KİMDİR?

Türkiye bu olayla sarsıldı. Balıkesir’deki üniversite öğrencisi korkunç saldırı sonrası hayatını kaybetti. 20 yaşındaki gencin bu trajik ölümü sonrası, anne Zuhal Akman yaşanan olayları anlattı.

Zuhal Akman, farklı üniversitelerde beden eğitimi öğretmenliği yapmaktadır. Üniversite öğrencisi oğlu sipariş dağıtılırken önünün kesilmesi sonrası yaşanan olayları annesi Zuhal Akman anlattı.

2-28

Anne Akman açıklamasında, ‘’ Ata, kendi bireyselliği için çalışıyordu. Ne Ata’nın ne de bizlerin herhangi bir mali sıkıntısı yoktu. Çünkü bu çocuk 13 yaşında da çalıştı ve kendisine elektro gitar aldı. Anneler Günü’yle ilgili kısa sürede çalışıp bir sürpriz yapma durumu varmış, işte böyle bir sürpriz oldu. O gece Ata’yı aradım, meşgule attı ‘annem ben seni sonra ararım’ diye mesaj yazmış, sonra öğreniyorum ki çalışıyormuş, dağıtım yapıyormuş. Yarım saat sonra aradı, kahkahalar attık. Onun Lizbon’a benimse Paris’e gitme hayalimiz vardı’’ açıklamasında bulundu.

MSB Efes-2024 tatbikatı gerçekleştirdi MSB Efes-2024 tatbikatı gerçekleştirdi

Akman açıklamasına şu ifadeler ile devam etti. ‘’ Biz ev bakacakken mezar yeri baktık. Ata, geçen yıl tek başına yaklaşık 11 ülke dolaştı. Koca Avrupa’da farklı farklı ülkelerde bir şey olmadı da kendi ülkemde Balıkesir gibi bir yerde böyle şeyler yaşadık. Ata, 2004 yılında Balıkesir’de doğdu. Balıkesir’de üniversiteyi kazandı ve Balıkesir’de sonu bitirdi. Halbuki sadece hayatının ilk 3 yılını Balıkesir’de geçirmişti, bir de son yılını’’ dedi.