Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, küresel ısınma ve yağış eksikliği gibi faktörlerin etkisiyle su kaynaklarının azalması nedeniyle vatandaşları su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla çağrıda bulundu. ASKİ, resmi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda, suyun korunması için alınabilecek basit önlemlere dikkat çekti.

Paylaşımda, ‘’Suyumuzu Koruyalım’’ başlığı altında, ‘’Banyo sürenizi 1 dakika kısaltarak, yılda ortalama 16 ton suyu kurtarabileceğinizi biliyor muydunuz? Yolumuz uzun, suyumuz az’’ ifadeleriyle vatandaşlara seslenildi. Özellikle İç Anadolu bölgesinde beklenen kar yağışının istenilen düzeyde olmaması ve su kaynaklarının azalması nedeniyle su tasarrufunun önemine vurgu yapıldı.

Askiye 1

Kemaliye Kültür ve Kalkındırma Derneği heyeti, ATO Başkanı Baran’a ziyarette bulundu Kemaliye Kültür ve Kalkındırma Derneği heyeti, ATO Başkanı Baran’a ziyarette bulundu

Ankara ve çevresindeki su kaynaklarının sürdürülebilirliğinin sağlanması için vatandaşlardan geleneksel su kullanım alışkanlıklarını gözden geçirme ve tasarrufa yönelik adımlar atmaları istendi. ASKİ'nin bu çağrısıyla birlikte, suyun daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla bireysel sorumlulukların artırılması hedefleniyor.

ÇAĞRI ARCAKLIOĞLU