ASKİ HEYETİ ESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 20 Ocak 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara’nın gelecek 30 yılını planlamak üzere master plan çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren ASKİ heyeti, bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere 15 Ocak 2021 tarihinde Eskişehir’e giderek ESKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri ile bir araya geldi. Yapılan toplantıda, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı ve Master Plan Yürütme Kurulu Başkanı Cüneyt Öztürk ve beraberindeki ASKİ heyeti,  ESKİ Genel Müdürlüğü üst yönetimine master plan süreci hakkında bilgi aktarımında bulundu. Ayrıca ASKİ heyeti, master plan çalışmalarının ön hazırlık aşaması, danışmanlık, ihale şartnamesi, yaşanabilecek güçlükler, sorunların aşılması için izlenebilecek yollar hakkında bilgi alışverişinde bulundu, soruları yanıtladı. Konuya ilişkin ESKİ Genel Müdürü Şekerci,  açılışta yaptığı konuşma, master plan çalışmalarına büyük önem verdiklerini, gelecek nesillere altyapısı planlanmış bir şehir bırakmayı istediklerini belirterek, kendilerine bu konuda büyük destek veren ASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

HEDEF YILI 2054 OLMAK ÜZERE HAZIRLADIĞI MASTER PLANININ İÇERİĞİ

 ASKİ Genel Müdürlüğü’nün, hedef yılı 2054 olmak üzere hazırladığı Master Plan; yeni gelişme planları, iklim değişikliklerinin su kaynaklarına etkisi, sanayi ve kentsel dönüşümdeki değişimler dikkate alınarak Ankara nüfusunun mevcut ve gelecekteki su ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlıyor. Plan ile Ankara’nın sürdürülebilir gelişmesinin temin edilebilmesi için mevcut içme suyu, atık su ve yağmur suyu sistemlerinin iyileştirilmesi amacıyla çevre ve insan sağlığını esas alan, etkin, verimli ve kaliteli su, atık su ve yağmur suyu hizmetlerinin yürütülmesi hedefleniyor.

ÖZTÜRK: KENTİMİZİN SU KAYNAKLARINI KORUMA ALTINA ALIYORUZ

 Konuya ilişkin ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Cüneyt Öztürk  “Başkent’in 30 yıllık su ve atık su yönetimini planlayarak, kentimizin su kaynaklarını koruma altına alıyoruz. İklim değişikliğine bağlı olarak yaşanacak kuraklığın su kaynaklarına etkileri başta olmak üzere, tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesi ve su yönetiminde yenilikçi çözümlerin üretilmesine kadar birçok hedefi gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

ASKİ OLARAK EDİNDİĞİMİZ BİLGİ VE DENEYİMİ, ESKİ İLE PAYLAŞMAKTAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ

 Öztürk, “Master planda teknik, ekonomik ve çevresel açıdan en uygun seçeneklerin analizi sonucunda seçilen projelerin yatırım programına alınması, finansal analizi ile finansman temini de yer alıyor. Ayrıca tesislerin yeniden değerlendirilerek gelecek için alternatif önerilerin geliştirilmesinin sağlanacağı, su kaynakları, su kullanımı ve ortaya çıkacak atık suların bertaraf edilmesini içeren çalışmalar kapsamında ASKİ olarak edindiğimiz bilgi ve deneyimi, ESKİ ile paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz. Vizyoner projeleri ile Eskişehir’in çehresini değiştiren Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ ile işbirliğimiz artarak devam edecek. Gösterdikleri misafirperverlik için ESKİ Genel Müdürü Ahmet Şekerci ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.