ASİLDER’DEN “UFKA YOLCULUK” YARIŞMASI

Bu haber 17 Şubat 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Sağlığın önemi büyük bir mücadele verdiğimiz ve hala devam eden pandemi süreci ile birlikte daha da bir anlaşılır hale geldi. Özellikle bu süreçte hastalıklardan nasıl korunuruz, bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendiririz gibi bir çok şekilde sağlığımızı korumanın yollarını aradık. Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Derneği (ASİLDER) Polatlı Temsilciliği 9. Bilgi ve Kültür Yarışması Ufka Yolculuk için çalışmalarına başladı. Gönüllüleri ile birçok çalışma sürdüren ASİLDER pandemi süreci nedeniyle hayatımızın en önemli değeri olduğunu anladığımız ve hatırladığımız sağlıklı yaşam için harekete geçti. Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Derneği Polatlı Temsilciliği gerçekleştirilecek olan Ufka Yolculuk yarışması için yetkililer, yarışma kapsamında İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Siyasi Partileri, Okul Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirecekler.

  1. BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI UFKA YOLCULUK

Asilder Polatlı Temsilciliği’nden yapılan açıklamaya göre, “2013 yılından bugüne, doğru kaynaktan, doğru bilgiye, kolayca ulaşabilmeniz için on binlerce gönüllüsü ile çalışmalarını sürdüren “Ufka Yolculuk” bu yıl da “Sağlıklı Yaşam” için harekete geçti. Bu kapsamda dokuzuncusu düzenlenen yarışmada doğal ve sağlıklı beslenme, günlük egzersiz ve aktiviteler, uyku düzeni, bağışıklık sistemi ve hastalıklardan korunma, koruyucu hekimlik uygulamaları, öz denetim ve ruh sağlığı, aile içi iletişim, temizlik gibi birçok konunun üzerinde durularak “Sağlıklı Yaşam” kavramının önemine değiniliyor. Her gün birçok konuda karar vermek ve bu kararların da sonuçlarıyla yaşamak zorunda kalıyoruz. Hem beden ve ruhun hem de sosyal çevrenin etkilediği yaşamın sağlıklı ve kaliteli bir şekilde sürdürülmesi, her bireyin hayattaki en büyük önceliği konumuna geliyor. Yaşadığımız süreçlerin de hepimize gösterdiği gibi; en büyük ödülün sevdiklerimizle ve sağlıkla yaşamak olduğunu artık çok iyi biliyoruz. Sağduyumuz bize sağlığımıza dikkat etmemiz, çevremize duyarlı olmamız ve sevdiklerimizle daha çok zaman geçirmemiz gerektiğini fısıldıyor.”

YARIŞMADA SORUMLU OLUNACAK OLAN ESERLER

Ufka Yolculuk “Sağlıklı Yaşam Yarışması”na; alanında uzman akademisyen, çocuk kitabı yazarı ile çizerlerinin ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, titizlikle hazırladığı kitaplarla ve sağlıklı yaşam için oku, sağlıklı yaşamı seç, sağlıklı yaşam için harekete geç parolasıyla tüm katılımcılarını bekliyor. Yarışma kategorileri İlkokul Kategorisi için Sorumlu Olunan Eser, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması İlkokul Kategorisi yarışmacılarına hazırlanan “Nereden Geliyor Bu Sesler?” eserinden sorumlu olunacak. Ortaokul Kategorisi için sorumlu olunan eser 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Ortaokul Kategorisi yarışmacıları için hazırlanan “Bir Acayip Yolculuk” eserinden sorumlu olunacak. Lise Kategorisi için sorumlu olunan eser 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Lise Kategorisi yarışmacıları için hazırlanan “Sağlık Olsun!” eserinden sorumlu olunacak.

BİR ÇOK ÖDÜL ÖĞRENCİLER İLE BULUŞACAK

Yarışmaya katılmak isteyenler, www.ufkayolculuk.com adresinde yayınlanmakta olan yarışma başvuru formunu doldurmaları gerekmekte. Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 12 Nisan 2021 Pazartesi Saat: 20:00. Yarışmanın 1. Aşama Sınavı www.ufkayolculuk.com web sitesi üzerinden, 11 ve 12 Nisan 2021 Pazar ve Pazartesi günleri 08.00- 20.00 saatleri (TSİ) arasında yapılacak. 2.Aşama Sınavı salgın hastalık şartlarının uygun olması, etkinlik ve yarışmaların yapılmasına izin verilmesi durumunda www.ufkayolculuk.com web sitesi üzerinden yayınlanacak Türkiye sınırları içerisindeki sınav merkezlerinde, bilgisayar, tablet PC veya akıllı telefon aracılığıyla 23 Mayıs 2021 Pazar günü yapılacak. Salgın hastalık şartlarının uygun olmaması durumunda yarışma ileri bir tarihe ertelenebilecek. Yarışmada derece alan öğrencilere birçok ödül verilecek. Laptop, Elektrikli Kaykay, Cep Telefonu, Akıllı Saat, Bisiklet, Bluetooth Kulaklık, Çeyrek Altın, Gram Altın vb. gibi ödüller derece alan öğrencilere verilecek. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.