ASGARİ ÜCRET YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEK

Bu haber 29 Haziran 2022 saat 11:10 'de eklendi.

Milyonlarca çalışanın uzun süredir beklediği asgari ücret zammı ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Kabine Toplantısı sonrası açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret zammı ile ilgili çalışmaların başlayacağını açıkladı.

ERDOĞAN’IN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI 

Kabine Toplantısı sonrasında asgari ücret ile ilgili de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi: “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedik. Bakanlığımız özellikle belli sayıya kadar personel çalıştıran işverenleri gözetecek yöntem geliştirecektir. Yapılan artışın istihdamda olumsuz etkiye yol açmasına meydan verilmeyecektir. En kısa sürede bu konuda müjdeli haberi işçi ve emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz.”

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU BUGÜN TOPLANACAK

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin katılımıyla bugün toplanacak.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçi kesimini temsil eden TÜRK-İŞ’i ve işveren kesimini temsil eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nu (TİSK) 29 Haziran Çarşamba günü toplantıya davet etti.İşçi, işveren ve hükümetten 5’er temsilci olmak üzere 15 kişiden oluşan komisyon, 2022’nin ikinci altı ayında asgari ücrete yapılacak artış için toplanacak.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “15 Temmuz öncesi günler idari izinden sayılacak. Bayram tatili 9 gün olacak.”

SURİYE’YE OPERASYON SİNYALİ

“Akdeniz ve Ege konusunda gereken adımları atmaktan asla çekinmedik, çekinmeyeceğiz. Pek çok coğrafyada kardeşlerimize destek olmak için attığımız adımlara devam ediyoruz.

Suriye’de hazırlıklar bitince harekatlara başlayacağız.Marmaris’teki yangını yakından takip ederek, afetin sona ermesi için gerekli tüm adımların atılmasını sağladık. Uyumlu yapılan çalışma neticesinde her ne kadar 5 bin hektarı aşkın alanda ciddi bir ağaç yanmışsa da herhangi bir ölüm yaralanma olmadığı bizim teselli kaynağımız olmuştur. Yanan alanlar yeşillendirilecektir. Bu tablo değişmeden Türkiye’den olumlu yaklaşım beklemesinler

Yarın İspanya’ya NATO Zirvesi’ne gideceğiz. PKK-YPG konusunda sergilenen riyakarlığı muhattaplarımızın yüzüne belgeleri ve görüntüleri ile ileteceğiz. Bu tablo değişmeden Türkiye’den olumlu bir yaklaşım sergilenmesini beklemesinler.Karadeniz gazı ülkemiz için bir umut ve moral kaynağı olmuştur. 4 sondaj ve 2 sismik arama gemisiyle arama faaliyetlerimizi kesintisiz aramaya kararlıyız.”

ADANA’DA İKİ KUYUDA PETROL BULDUK

“Adana’da petrol arama çalışması yaptığımız iki kuyuda yükse kaliteli petrol bulduk. Rezerv değeri yaklaşık 1 milyar dolar olarak hesaplanmıştır. Toplam 10 kuyuda üretime geçecek şekilde hazırlanıyoruz.Küresel ekonomide yaşanan dalgalanma, tüm boyutlarıyla etkisini sürdürüyor. Ülkemize diz çöktüremediler. Türkiye Ekonomi Programını sürdürmeye devam edeceğiz. Büyüme kesintisiz devam ediyor.Turizm toparlandı. Tarımda iyi bir sezon yaşanıyor. Sanayimiz harıl harıl çalışıyor. Savunma Sanayimiz katlanarak gelişiyor.”

ENFLASYONUN YÜKÜNÜ BİR MÜDDET DAHA ÇEKECEĞİZ

“Enflasyonda yaşanan ciddi yükseliş hepimizin canını sıkmıştır. Özellikle enflasyondaki yükselişin yükünü bir müddet daha çekeceğiz.Bizim hükümete geldiğimiz 2022 yılında toplanan her 100 liranın 86’sı faize gidiyordu. Bugün toplanan 100 liranın 15 lirası faiz ödemesinde kullanılmaktadır. Hakikat budur.Buradan TBMM’ye çağrıda bulunmak istiyorum; Ek bütçenin Genel Kurul’daki görüşmelerinde Cumhurbaşkanı ödeneği ile ilgili maddenin kanun metninden çıkarılmasını talep ediyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.