ASGARİ ÜCRET BUGÜN AÇIKLANIYOR

Bu haber 22 Aralık 2022 saat 9:33 'de eklendi.

Dün açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla görüşmeleri yapmak suretiyle inşallah açıklayıp onu da yoluna koymuş olacağız.” dedi. Erdoğan, “Asgari ücret 9 bin TL olur mu? “sorusuna, “Öyle herkesin her söylediği ile adım atacak halimiz yok, sırtında küfe olmayanlar rahat konuşur, bizim sırtımızdaki 85 milyonun taşındığı bir küfedir.” İfadelerini kullandı.

ÖNCELİĞİ MİLLETÇE ORTAK GELECEĞİMİZE VERMEK MECBURİYETİNDEYİZ

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Yılbaşından itibaren işçi, memur ve emekli maaşlarına yapılacak artışların fırsatçıların aç gözlülüğü sebebiyle kısa sürede eriyip gitmesine rıza gösteremeyiz. Artık hep birlikte önceliği milletçe ortak geleceğimize vermek mecburiyetindeyiz. Ülkemizin hedeflerine ulaşmasının önünde enflasyonu hızla belirlediğimiz seviyelere düşürme dışında bir engel kalmamıştır. Önümüzdeki aylarda enflasyonun adeta tepetaklak aşağı ineceğine beraberce şahit olacağız.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE BU YILI YÜZDE 4-5 GİBİ BİR BÜYÜMEYLE KAPATACAK

Erdoğan, “Asgari ücretten emeklilik düzenlemesine kadar gündemimizdeki diğer başlıkları da kısa sürede hal yoluna koyacağız. Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla görüşmeleri yapmak suretiyle inşallah açıklayıp, onu da yoluna koymuş olacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye bu yılı yüzde 4-5 gibi bir büyümeyle kapatacak.” açıklamalarında bulundu.

Erdoğan, “Bankadan devletin fedakârlığıyla aldığı ucuz maliyetli krediyi amacı dışında kullananların verdikleri zararı yanlarına kâr bırakmayız.” diye konuştu.

BİZİM SIRTIMIZDA KÜFE VAR, KÜFE OLMAYANLAR RAHAT KONUŞUR

AK Parti Grup toplantısı sonrası gazetecilerin “Asgari ücret 9 bin TL olur mu? “sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bakanımla işveren sendikası başkanıyla oturulur konuşulur. Değerlendirmemizi yaparız inşallah hayırlı bir adım atar neticeye varırız. Öyle herkesin her söylediği ile adım atacak halimiz yok, çünkü bizim sırtımızda küfe var, sırtında küfe olmayanlar rahat konuşur, bizim sırtımızdaki 85 milyonun taşındığı bir küfedir. Bunların hepsini düşüneceğiz eğitimden sağlığa adaletten emniyete ulaşımdan alt üst yapı sorunlarına kadar, bunlar bir şeyle yapılacak değil mi sırtında küfe olmayanlar bol boy atıp tutuyorlar.” İfadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.