ASFALT PLENT GÖZ DOLDURUYOR

Bu haber 06 Aralık 2021 saat 10:45 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisini ziyaret etti. Polatlı Asfalt Plent Tesisi Şantiye Şefi Murat Datlı, Avcı ve Ovacık’a üretim ve tesis hakkında güncel bilgiler verdi. CHP Heyeti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan Polatlı’ya ikinci bir asfalt plent tesisi açılması konusunda çalışmaların başlayacağına dair bilgi aldıklarını söyledi.

AVCI: POLATLI ASFALT ÜRETİMİNDE MERKEZ DURUMDA

Polatlı Asfalt Plent Tesisinin bölgenin merkezi konumunda olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı; “Ankara Büyükşehir Belediyemize ait Polatlı Asfalt Plent tesisi, üretim noktasında bölgenin en önemli asfalt üretim merkezi. Buradan yalnızca Polatlı değil, çevre ilçelere de asfalt temini sağlanıyor. Buda ilçemize değer katması anlamına geliyor. Ankara Büyükşehir Belediyemiz asfaltı almak yerine kendi tesisinde üreterek bu konuda da büyük tasarruf sağlıyor. Polatlı Asfalt Plent Tesisi Şantiye Şefi Murat Bey ve ekibi de büyük bir özveriyle çalışıyor. İlçemizde uzun süredir asbestli boru değişim çalışmaları yapılıyor. Asfalt plent tesisinin açılmasıyla birlikte yollarda yaz boyu sıcak asfalt çalışmaları yapıldı. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde sıcak asfalt olmayan yer kalmayacak. Sadece Polatlı değil, onnun üzerinde Ankara ilçesi ve bölgenin pek çok noktasına sıcak asfalt sağlayabilecek, üretim kapasitesi ile bölgenin en önemli asfalt plent tesisi olan Polatlı tesisinin üretime başlamasıyla birlikte yaşanan yol yapım, bakım ve onarım, asfaltlama çalışmaları da hız kazandı.” dedi.

OVACIK: 120 BİN TON ASFALT ÜRETİLDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinin önemli bir asfalt üretim tesisi olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, “Bu yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinde 120 bin ton asfalt üretildi. Asfalt üretimi konusunda büyük bir özveri gösteren ve çaba harcayan Polatlı Asfalt Plent Tesisi Şantiye Şefi Murat Bey ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş, yol ve altyapı çalışmalarına büyük önem veriyor. Polatlı’da altyapı ve su çalışmalarının tamamlandığı bölgelerimizde asfalt çalışmaları anında yapıldı. Ayrıca Mansur Başkanımız Polatlı’ya ikinci bir asfalt plent tesisinin açılacağının bilgisini verdi. 2022 yılı sonuna kadar asfaltsız yol kalmayacak.” dedi. Kurulması planlanan ikinci Polatlı asfalt plent tesisinin Polatlı’da sadece asfalt çalışması konusunda değil üretilecek asfaltın çevre ilçelere temini sağlanarak ilçeye değer katacağını ifade eden Ovacık; “Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni kurulacak asflat plent tesisiyle birlikte hem Polatlımızın hem de Polatlı’ya yakın ilçelerin bu plent tesisinden asfalt temini söz konusu olacak. Bir asfalt plent tesisinin daha kurulmasıyla hem üretim artacak hem de pek çok bölgenin ihtiyacı daha kısa sürede karşılanacak.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.