ARTIK BUNLARA YANIT VERMEYECEĞİM!

Bu haber 03 Temmuz 2020 saat 9:48 'de eklendi.

Yıldızkaya, “Yüksel bey stratejik plana ulaşamadım diyor daha sonra internetten ulaştım diyor, yeni çok güzel olmuş ama pahalı olmuş diyor. Pahalı olmasın diye internetten göndermişiz hangisi doğru. Personel konusunda belediyenin işçi memur sayısı belli taşeron işçi sayısı belli zaten bizim işçi memurdan sonra 170 küsür tane temizlik işçimiz var. Diğer büro elemanları işçilerimiz var. Kreş açmışız eleman almışız hanımlar konağını açmışım eleman almışım etüt merkezi açmışım 25 tane öğretmen almışım az önce ihsan beyin hakir gördü” dedi.

BİZİM ÇOK FAZLA PERSONELİMİZ YOK

 Yıldızkaya, “Ankara’da olan belediyelere bir bakın en yakın Ankara var. Nüfusu orantılayın göreceksiniz her şeyi. Bizim çok fazla personelimiz yok ki hepsi ihtiyaç. Yani kreşi kapatalım mı? Etüt merkezini kapatalım mı? Hani sosyal belediyelik fakir fukaranın çocuğu özel ders alamasın mı İhsan Bey? Bunu biz veriyoruz. Bunlar olmasın mı? İşçileri aldık imkanım olsa daha da alacağım ya benim böyle bir görevimde var ” dedi.

 İHSAN BEY ARKADAŞLARIMIZI HAKİR GÖRÜYOR

 Yıldızkaya, “ Gelelim istihdam merkezine; Yani orası benim göreve geldikten sonra kurduğum çok başarılı bir birim. Gidin bunu Anadolu, başkent, Polatlı OSB de çevre ilçelerdeki fabrikalara sorun. Adamlar diyor ki başkanım ilk defa bizi sen fark ettin biz diyoruz zamanında personel bulamıyorduk. Polatlılı çocuk girmiş 6 ay sonra çıkmış. Ne yapalım benlik ne var burada fabrikaya götürmüşüz işe yerleştirmişiz bunu birçok belediye örnek alıyor. İlk defa bunu belediye olarak ben yaptım herkes örnek alıyor. Ama İhsan Bey arkadaşlarımızı hakir görüyor burada kendisini kınıyorum” dedi.

YASA YÜZDE 40’I GEÇEMEZ DİYOR

 Yıldızkaya, “Eski tarım müdürüsünüz, personel gideri yüzde 30’u geçemez der yasa. Yüzde 20- 23’lük rakam bizim işçi personelimizdi eskiden şuanda ki yasa yüzde 40’ı geçemez diyor. Şuanda biz yüzde 32 civarındayız. Yani öyle gelirimizi harcamıyoruz. Diyor ki yüzde 40’tan fazla olmasın doğru olmasın bunları bilmiyorsan öğren diye söyledim. Şuanda bu civardayız. 150 milyon bütçe ya neresi 150 milyon bütçe o tahmini bütçe 2019’da gerçekleşen bütçe 150 hesaplamıştık ama olmadı. Benim geçen dönem 3 yıl Yakup Bey’in yaptığı bütçe hariç ve son bütçe hariç 3 yılki yaptığımız bütçe ortalamamız 95 civarı gerçekleşmiştir” dedi.

ÜLKEDE CİDDİ BİR EKONOMİK KRİZ OLUŞTU

Yıldızkaya, “lkede ciddi bir ekonomik kriz oluştu. Girdilerimiz düştü. Gerçekleşen bütçeye bakmak lazım o ne kadar 90 civarı 97 olması lazım keşke daha çok olsa bütün gayretimiz bu bizim Büyükşehir belediyesinin borçlanması ben hayır vermedim, vermeyeceğimde bu ay ne yapacağım göreceksiniz. zaten Fatih Portakal konuyla ilgili her gün haber yapıyor sıkıntı yok” dedi.

 BİR ŞANTİYE BİR BELEDİYE BAŞKA BİR NİYETİMİZ YOK

 Yıldızkaya, “Zabıta binası konusunu anlayamadım. Zaten belediye binasını aşağıya götürüyoruz arkadaşlar biz belediye binasını havamız olsun diye yapmıyoruz. Bütün birimlerimizi bir araya toplayalım diye yapıyoruz. Çevre koruma, zabıta, hukuk , fen işleri vs. hepsi orada toplayacağım hepsini oraya. Bir şantiye bir belediye başka bir niyetimiz yok. Yazlık sinemayı unuttuk. talimat veriyorum. Yazlık sinema yapalım araçlarla falan olsun şuanda moda” dedi.

BİZİM HARCADIĞIMIZ PARA 8 MİLYON

 Yıldızkaya, “Yassıhöyük konusu ben bunu kaç defa anlatacağım. Ben öğretmenim anlatma kabiliyetim olduğuna inanıyorum. Burada benim bir dâhilim ve kusurum yok. Neden hep getirip getirip önümüze koyuyorsunuz tebrik pilavı gibi.. Bunun ihalesini ben yapmadım Yakup Bey yaptı ama yanlış olmuş. Kuyularımızın olduğu yere baraj yapılıyor. Hes yapılıyor. Ve burada bir kamu yararı var ve bunu enerji bakanlığı yapıyor. Bizim harcadığımız para 8 milyon civarında 15 milyon falan değil onu da abartmayın Ama o proje 500 milyondan fazla ve bizim kuyularımız suyun altında kalıyor. Bu kuyular korunamıyor. Bunu hocalar, jeoloji mühendisleri söylüyor ” dedi. 37

DERECE OLDUĞU ZAMAN TERMAL ÖZELLİĞİNİ YİTİRİYOR

 Yıldızkaya, “Maden Tetkik Arama Enstitüsü söylüyor. Böyle bir proje başlayınca buna entegre onunla alakalı bir başka projeye yatırım yapılamaz diyor. Şimdi ben oraya çivi çaksam kamu zararı olacak kamulaştırılmasını bekliyoruz. Limak yapıyor bu çalışmayı kaç defa görüştüm kamulaştırılacaklar. Biz o tesisi o tesisin isale hattını bedeli karşılığında yapmış olduğumuz harcamalar karşılığında tahsil edeceğiz. Keşke yapılmasaydı ne diyeyim şimdi yapılmış ama 2010 yılındaki meseleye mi döneyim? Yapılmaması gereken ihaleymiş. Orada ki bulanan su da çokta kaliteli olan bir su değil baktırdım ben. Kuyu suyu, kuyudan çıkan su 42 derece ama tesise kadar gelince 38 sınır 37 olduğu zaman termal özelliğini yitiriyor. Buraya çivi çakılamazken yasa bunu emrediyor. İki de bir gelip gelip bunu neden söylemiyorsunuz” dedi.

 TARIMI DESTEKLEYEN PROJELER ÜRETMEMİZ LAZIM

 Yıldızkaya, “Tarım üniversite demiş İhsan Bey katılırım önerisini de doğru buluyorum. Bizim daha çok tarımı destekleyen projeler üretmemiz lazım ama Polatlı’da ziraat odası gibi Pancar Kooperatifi gibi tarım kredi TİGEM gibi önemli öncü tarım kuruluşları var. Bunlarla iş birliği içerisinde bu konuya daha da çok eğilmek lazım. Zaten bizim üniversite tarım üniversitesi konusunda önce Polatlı Sonra Tüm Türkiye’ye katkı vermek. 3 ay ara verildi meclise. Yasa böyle yapma dediler acil bir konu varsa toplanın dediler birçok Belediye’de yapmadı. Çoğu yapmadı yapan da borçlanma talebi için yaptı. Birde Covid ile mücadelede arkadaşlar bende bilmem bu işi, sizde bilmezsiniz. Bu neye göre yapıldı her gün gelen genelgelere göre yapıldı. Onlara uygun hareket ve mücadele ederek hareket edip hamdolsun ki başardık” dedi.

 İNSANLARI YANILTIYORSUNUZ

 Yıldızkaya, “Taşınmaz satışı konusu, biz satmadık o kadar 41 milyonluk hedef koyduk. Evet, hedefimiz oydu. 2018 yılında konutların bir kısmını satıp bitirip belediye binasını yapmak niyetindeydik olmadı, satılmadı. O yıl toplam satılan miktar toplam 9 milyon 3 yüz bin lira 41 milyon değil. Ama bile bile 41 milyonluk satış ibaresi kullanarak, insanları yanıltıyorsunuz bunu bilerek yapıyorsunuz. Doğru değil” dedi.

ARSA STOĞUMUZ OLMASIN MI?

 Yıldızkaya, “Arsa stoğumuz olsun o olmadan olmaz. İş yapacağız nakle çevirip. Üç pınardaki arsalardan bahsedildi. Düzenleme ortaklık payı dediğimiz şey ilgili yüzde 45 oranı plan yapılır vatandaştan yola parka camiye okula sağlık ocağına yer kestiler budur. Emsal artışını ben yapmadım biliyorsun. Polatlı Belediyesinin emsal artışı yapma yetkisi yok. Bir daha bu konuya cevap vermeyeceğim” dedi.

 3 MİLYONA YAKIN SGK BORCUMUZ VAR

Yıldızkaya, “SGK yeri konusu orada arsamız vardı. SGK ya da borcumuz vardı. Oturduk anlaştık metrekaresi bin yüz liradan anlaştık. Bu suç değil ki resmi bir kurumla yaptık bunu. Borcumuz 24 küsur milyondu şuanda 3 milyona yakın SGK borcumuz var. Zaten son 3 aydır öteledik borçlarımızı pandemi var diye. Esneklik verdiler bizde parayı başka yere harcadık. Bu olay resmi kurumlarla, protokollerle yapılan bir şeydir” dedi.

 BELEDİYE TOPLAM BORCU 60 MİLYON CİVARINDADIR

Yıldızkaya, “Polatlı Belediyesi’nin toplam borcu 60 milyon civarındadır. Tek tek izah edebilirim. Siz çevre belediyelere bakın bizim yarımız kadar bile borcu yoktur. Neyi eksik yaptık belediyecilik sadece bina yapmak mı? Yapıyoruz yine olmuyor. Biz vaatlerimizi 5 yıllık veriyoruz. Bu yaptıklarımıza 5 yılsonunda halkımıza soracağız. Bunu karşılığını verecek olan Polatlı halkıdır. 48’i 57 yaptı olur mu 70 yap olabilir rekorsa rekor olur ” dedi.

 AKIN AKIN İNSANLARI AĞIRLIYORUZ

Yıldızkaya, “Turizmden şundan bundan bahsettin onları da başaracağız. POTA’yı kim kurdu? Takdir et turizm hiç ilerlemedi mi burada? Hem kadim Bey’i takdir ediyor. Hem de hiç ilerlemedi diyor nereden biliyorsun, nasıl ölçtün bunu, neye göre söylüyorsunuz? Sırf siyasi kanaatlerle söylüyorsun. Duatepe de benim geldiğim sene bir tane bekçi vardı. Şuanda 5-6 tane rehberimiz var. Akın akın insanları ağırlıyoruz. Okullarda protokoller yapıyoruz. Ankara ticaret odası Polatlı’ya 3 bin öğrenci gönderdi . bütün resmi kurumlar geliyor. Çok güzel çalışma var bir yerlere varmak üzereyiz. Biz bugünden seneye Sakarya meydan muharebesinin 100. Yılını planlamaya çalışıyoruz. Bugünden başladık planlamaya. Çok başarılı bir kurumu başarılı arkadaşlarımızı hiçbir şey yapmadı diye tenkit etmek olmaz ” dedi.

 PANORAMİK MÜZE KONUSU BİZLİK DEĞİL

 Yıldızkaya, “Panoramik müze konusu bizlik değil valilik yapıyor şuanda. Birkaç defa ihalesi yapıldı yanlış oldu. Biz bunu valilik ve kaymakam Bey ile görüşüyoruz. yani benim tasavvufumda olmayan konuyu neden benim üzerime yıkıyorsunuz? Ülkede ki her sorunu getirip bize yıkıyorsun simit, çay parası artsa bizden bileceksin” dedi.

HENTBOL KIZ TAKIMIMIZ TÜRKİYE KUPASI ALDI

Yıldızkaya, “Turizm spor Polatlı’da 2018 yılında bizim hentbol kız takımımız Türkiye kupası aldı. Önceden neden alamıyordu destekledik aldılar. Ve geçen sene birincilikle oynadılar. Yüksek maliyet oluştu takımı geri çekmek zorunda kaldık. Biz çektik isteyerek çektik bir yıl geriye attık. Belediye takımı kurduk bal liginde oynadı bu takım. Bu senede inşallah bala çıkacak bir takım kuracağız Yürüyüş yolları yaptık. Parklara bisiklet yolu yaptık. Kötü mü yaptık? Bu akşam şehitlikte olan parka yürüyelim tüm Polatlı orada herkes dua ediyor. Bunları görmemek doğru değil. Hikmet Uluğbay, Sayın milli eğitim bakanlığına ne diyelim bizim fikrimiz olmadan karar almışlar. hikmet Uluğbay’ın kapatılmasından Polatlı belediyesi sorumlu değil” dedi.

HASTANE YAPILMASI FİKRİ YANLIŞTI

Yıldızkaya, “Hastaneler konusu, kaç defa konuştuk. Tasavvuf bize ait değil bakın buradan söylüyorum oraya hastane yapılması fikri yanlıştı. Kardeşim ben söyledim. 2 tane hastanemiz var toplam yatak kapasitesi 300 bu da 300 ne gerek var diye demiştim. Çok iyi hatırlıyorum. Ama yapılan hizmete de karşı olmadık. O binadaki tasarrufta sağlık bakanlığının hastane yapıldı, bitti, kullanılıyor şuanda. Bize vermiyor tasarrufu bakanlık çözümünü bulacak. Bizimle alakalı bir durum değil diye düşünüyorum” dedi.

KAMU ZARARI OLMADI

Yıldızkaya, “Kartaltepe Bir tane dükkân sattım. Dükkân sayısı 38. Adam hacize düşmüş bizde gerekeni yaptık. Müteahhit gelir iş yapar. Belediye hakkını parasını öder. Adam bizden alacaklı iş yapamazsa fesh eder geçer fesh ettik geçti. Beceremedi adam. Kamu zararı yok olmadı” dedi.

EVET OYU VERMİŞTİM

 Geçen dönemde evet oyu vermiştim faaliyet raporuna hiç bilmeden. Seçildim geldim Yıldızkaya, “Yakup Bey’in faaliyet raporuna evet verdim. 2014 Nisan ayıydı ilk meclis toplantısı geçmiş dönem evet verdim tabi ki de hayır oyu verebilirsiniz. siz hayır oyu vereceksiniz diye devletin işleri aksamaz. İşleri yürütüyoruz. Kurumlarımız çalışıyor. Evet ya da hayır oyu vermeniz tamamen sizlere aittir. Biz ne yaptık acaba demek gerekir. Grubunuzda bir mükemmellik yok. Çalışıp gelin. Hep aynı cevaplar ben şaşırıyorum kime cevap verdiğimi. hep aynı konular çalışıp gelin” dedi.  Haber/DENİZ UYAR- İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.