ARİFE ÇİÇEKLERİNİ UNUTMADILAR

Bu haber 13 Temmuz 2022 saat 9:56 'de eklendi.

AK Parti Polatlı İlçe Kadın Kolları, Arife Çiçeği geleneğini yaşatmak için kendi elleriyle paketledikleri bayramlıkları Polatlı’da toplamda 157 çocuğa ulaştırdı. Çocukları için her şey diyerek bayramlıkları çocuklara ulaştırdıklarını belirten AK Parti Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Erten, “Toplam 157 çocuğumuzun bayramlıkları giydirildi, Polatlı’da bayram bayram oldu.” ifadelerini kullandı.

ERTEN: BAYRAMDAKİ EN GÜZEL ADETLERDEN BİRİ DE ÇOCUKLARI SEVİNDİRMEKTİR

Bayramdaki en güzel adetlerden birinin çocukları sevindirmek olduğunu söyleyen AK Parti Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Erten, “Bayram geleneklerini her ne kadar aynı kalsa da, bu adetler gitgide daha az uygulanır oldu. Osmanlı zamanından bu yana Bayramı en sevinçli karşılayanlar hiç şüphesiz çocuklardır. Bayramdaki en güzel adetlerden biri de çocukları sevindirmektir. Osmanlı’da bayrama kadar sabredemeyen ve bayramlıklarını üstlerine geçirip arife gününden sevinçle sokaklara dökülen sevimli çocuklara “Arife çiçekleri” denirdi. Arife çiçeği tabiri çocukların neşeleri ve rengarenk görüntüleri ile sokakları cıvıl cıvıl hale getirmelerinden kaynaklanırdı.” dedi.

POLATLI’DA BAYRAM BAYRAM OLDU

Arife çiçekleri geleneğini Bu bayramda yaşatmak istediklerini ifade eden Erten,“Biz de AK Parti Teşkilatı olarak İl Başkanlığımızın öncülüğünde, İlçe Başkanımız Aysel Demir’in desteğiyle Kadın Kolları olarak geçmişten gelen Arife çiçekleri geleneğini Bu bayramda yaşatmak için anne yüreği şefkat eliyle hazırlanan hediye paketlerimizi dağıtmak üzere elimizden tuttuklarında bizlere güç veren çocuklar için her şey diyerek, Küçük bir tebessümlerinin bile dünyayı güzelleştirdiği arife çiçeklerine bayramlıklarını ulaştırdık. Toplam 157 çocuğumuzun bayramlıkları giydirildi, Polatlı’da bayram bayram oldu.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

TİCARET ODASI’NDA USTALIK TELAFİ PROGRAMI ANLATILACAK Polatlı Ticaret Odası devlet tarafından yapılan değişiklikler, düzenlemeler, destekler, hibe programları gibi konular başta olmak üzere üyelerini ilgilendiren her türlü konular ile alakalı bilgilendirme toplantıları düzenlemeye devam ediyor. Polatlı Ticaret Odası üyeleri için düzenlediği bilgilendirme toplantıları kapsamında Millî Eğitim Bakanlığınca mesleki eğitim merkezleri programı dahilinde uygulamaya konulan ustalık telafi programının ayrıntılarını anlatacak. Bilgilendirme toplantısı 25 Ağustos Perşembe günü saat 14:00 da Şehit Cüneyt Sertel Sosyal Tesislerinde düzenlenecek. Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Tanıtım ve Yöneltme Koordinatörü Hüsna Sügün tarafından gerçekleştirilecek bilgilendirme sunumunda 27 hafta sürecek eğitim süreci sonunda katılımcılara verilecek belgenin detayları ve program kapsamında firmalara sağlanacak mali destek konusunda detaylar anlatılacak. Bilgilendirme toplantısına katılmak ve bilgi almak isteyen Ticaret Odası üyeleri 03126231084-113’ü arayabilir. SAKARYA: BU DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUZ Gerçekleştirilecek bilgilendirme toplantısına tüm üyelerini davet eden Polatlı Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya program hakkında yapmış olduğu kısa bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi, “Odamızın girişimleri ile üye firmalarımızın faydalanacağı proje dahilinde iş yerlerimiz lise, ön lisans ve lisans mezunu mevcut çalışanları ve işe yeni başlayacak çalışanları için 97 farklı alanda programa katılabilecek. Eğitim sürecinde öğrencilerin iş kazası ve meslek hastalığına karşı sağlık sigortası devlet tarafından yapılmaktadır. 27 haftalık süre boyunca asgari ücretin %50’si işletmelerimize devlet tarafından sağlanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar ustalık belgesi sahibi olacak. Üyelerimize ve yanında istihdam ettikleri çalışanlarına hem belgelendirme hem de ücret konusunda sağlanacak desteği önemli buluyoruz. Programın en güzel yanı meslek edindirmeyi cazip hale getirmek olacaktır. Böylece daralmaya giden üretici üyelerimize maddi yönden destek olmuş olacağız.”