Real Madrid formasını terletirken istediği süreyi alamayan Arda Güler'in gelecek sezon kiralık olarak gönderilip gönderilmeyeceği en çok konuşulanlar arasına girdi. Peki, Arda Güler takımdan ayrılıyor mu? İşte bu sorunun cevabı haberimizde...

Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

ARDA GÜLER MADRİD'TEN AYRILIYOR MU?

OK Diario'da yer alan habere göre, 18 yaşına basan genç yetenek, mevcut orta saha oyuncularıyla rekabet etmekte zorlanacağı için oynama fırsatı bulabilmesi için gelecek sezon kiralık olarak gönderilmeyi kabul etmesi bekleniyor. Haberde ayrıca, Bayer Leverkusen ve Tottenham'ın 2024-2025 sezonu için oyuncuyu kiralık olarak istediği belirtiliyor.

Arda Güler (3)

AVRUPA'NIN 5 BÜYÜK LİGİNDEN BİRİNDE OLMASI PLANLANIYOR

6 aylık sakatlık sürecinin ardından iyileşen ancak Carlo Ancelotti'nin planlarında kendine yer bulamayan milli futbolcumuz, antrenmanlarda iyi performans sergilese de ne orta sahada ne de hücum hattında şans bulamıyor. Gelecek sezon, Endrick'in takıma katılmasıyla birlikte Kylian Mbappe'nin de Real Madrid'e transfer olma olasılığı oldukça yüksek. Bu durumda Arda Güler'in forma şansı daha da azalacak. Arandina maçında forma giydikten sonra 8 dakika süre alan futbolcu, en son Las Palmas karşısında 10 dakika sahada kalmıştı.

Kış transfer döneminde Arda'nın Türkiye'ye kiralık olarak dönmesi konuşulmuştu, ancak Real Madrid bu fikre sıcak bakmadı. Eğer kiralık olarak gönderilecekse, Avrupa'nın beş büyük liginden birinde olması planlanıyor.