ARALIK AYI İLK MECLİSİ TOPLANDI

Bu haber 03 Aralık 2022 saat 12:54 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Aralık ayı birinci toplantısı 1 Aralık Perşembe günü saat 18.00’da 9 gündem maddesiyle Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Polatlı Belediye Meclisi Aralık ayı birinci toplantısı 1 Aralık Perşembe günü Polatlı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında saat 18.00’da başlayan meclis toplantısında 9 gündem maddesi yer aldı.

9 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

“Ankara İli Polatlı İlçesi Üçpınar Mahallesi (Köy İçerisinde) Kentsel Sosyal Altyapı Alanlarının Yeniden Düzenlenmesine Ait İmar Planı Değişikliği ” ile ilgili konunun müzakeresi, “Taşınmaz Satışı” ile ilgili konunun müzakeresi, “Bütçe İçi İşletme Kurulması” ile ilgili konunun müzakeresi konuları görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “İmar Planı Bulunmayan Kırsal Yerleşme Alanları ve Kırsal Yerleşme Alanı Dışında Kalan Alanlardaki Yapılaşma Koşulları” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Karapınar Mah. 108 Ada 1 Parsele Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi, Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Okul Kantini ve Yemekhanelerinin Denetimi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Yaprak ve Toprak Analizi Laboratuarı Kurulması ” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konuları komisyon çalışmaları tamamlanmadığı için görüşülmedi.

KADINLARIN İSTEDİKLERİ DURAKTA İNDİRMELERİ SAĞLANACAK

Polatlı’da bulunan dolmuşların belli bir saatten sonra kadınların güvenli ulaşım sağlamaları amacıyla istedikleri durakta indirmelerine yönelik gerekli çalışmaların yapılması amacıyla verilen önerge doğrultusunda; Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu tarafından yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polatlı Şoförler Odası paydaşlarının aracılığıyla gerekli çalışmaların yapılmasına komisyonumuzca oy birliği ile kabul edildi.

ÖNERGELER GÜNDEME ALINDI

Polatlı’da yaşayan kadınların  seçme ve seçilme hakkı ve siyasete katılımı ile ilgili eğitim verilmesine yönelik gerekli çalışmaların yapılması, sokak hayvanlarına mama ve afetlerden zarar gören vatandaşlara yardım edilmesi önergeleri oylanarak meclis gündemine alındı ve ilgili komisyonlara havale edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.