ARAÇ TAŞIMA VE ÜCRETLİ HİZMETLERE YÜZDE 70 ZAM YAPILDI

Bu haber 12 Mayıs 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Mayıs ayı ikinci toplantısı Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında Polatlı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Saat 18.00’da başlayan meclis toplantısında 13 gündem maddesi yer aldı. Gündem maddeleri arasında yer alan araç taşıma ücretleri ile ücretli hizmetlere akaryakıt fiyatlarındaki artışlardan dolayı yüzde 70 oranında zam yapılmasına CHP grubu ret oy kullandı. Karar oy çokluğu ile kabul edildi

ZAM KARARINA CHP RET VERDİ

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan yer tahsisi konusu Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 29/04/2022 tarihli yazısı komisyonca yapılan toplantıda; Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Güldeste Konağının 2. katının Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2021 Mali Destek Programı kapsamında Polatlı Belediyesi ile ortak olarak sunulan “Altın Eller Polatlı İçin Üretiyor” adlı proje ile ajanstan destek alan Polatlı Tarih ve Kültür Araştırmaları Derneği’ne bu projede üretim atölyesi olarak kullanılmak üzere 2 yıl süre ile tahsis edilmesi hususu oy birliği ile kabul edildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Belediye Meclisinin 05.05.2022 tarihli toplantısında komisyona havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğünün ücretler konulu yazısı komisyonumuzun 09.05.2022 tarihli toplantısında görüşülerek; 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 97. Maddesine istinaden tahsil edilmekte olan araç taşıma ücretleri ile ücretli hizmetlere akaryakıt fiyatlarındaki artışlardan dolayı yüzde 70 oranında zam yapılmasına Yüksel Yanmaz’ın muhalefetine karşılık oy çokluğuyla karar verildi. Karar mecliste CHP grubunun ret oyuna rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. Diğer bir yer tahsisi konusu Basri mahallesi imar konusu sonrası görüşülmesine karar verildi. 3194 Sayılı İmar Kanunun 26.maddesi (ek 9.maddesine) istinaden Elektronik ve Haberleşme altyapılarında yapı ruhsatının alınması gerektiğinden mevcut uygulamada verilmekte olan ruhsat ve izin belgesi ücretinin eski belirlenen fiyatın tek bir firma adına alışmış olan ücretin düzeltilerek her bir Baz istasyonu için 4 bin TL + KDV olarak belirlenmesi uygun olacağına yapılan çalışmalar sonucunda karar verildi. Karar oy birliği ile kabul edildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan Yenidoğan Mahallesi 154 ada 28, 31 ve 32 parsellere ait Pazar alanı amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli imar planı tavsiyesi ile Şıhali Mahallesi kırsal yerleşim ve gelişim alanına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı maddeleri komisyon tarafından yapılan incelemeler sonucunda uygun görülerek Ankara Büyükşehir Belediyesine sunulmasına karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan Orman bölgelerinin korunması için tedbir alınması konusu da mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

4 MADDEDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan “Otopark Alanları” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Tarım Merkezi Kurulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ve Mayıs ayı ilk meclis toplantısında AK Parti grubunun önergeleri Çevre, Sağlık ve Ceşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Muhtaç Hastaların Salgın Hastalıklardan Korunması için Çalışma Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Hayvan Barınaklarında Düzenlemeler Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konuları ilgili komisyonlar tarafından yapılan çalışmalar devam ettiği için Haziran ayı meclis toplantısında görüşülecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.