Antalya’da dün akşamın ilerleyen saatlerde şiddetli yağış, kentin çeşitli yerlerinde yaşamı felç etti. Sokaklarda bazı alt geçitlerde su birikintileri oluşurken, yollar ise sel sularıyla kaplandı.

Bakan Özhaseki'den o bölge için kritik uyarı: Her an 7 ve üzeri deprem olabilir! Bakan Özhaseki'den o bölge için kritik uyarı: Her an 7 ve üzeri deprem olabilir!

Vatandaşlar ise trafikte zor anlar yaşadı. Bazı araçlar sele kapılara sürüklenirken, bazı ev ve iş yerlerini ise su bastı.

Yaşanan felaket sonrası ise Antalya Valiliği'nden açıklama geldi. Beş ilçede okullar tatil edildiğini duyuran valilik, "İlimizde devam eden olumsuz hava koşulları, sel ve taşkın nedeniyle; 5 merkez ilçemizde (Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa) eğitim kurumlarımızda Hıfzıssıhha kararı gereğince 13.02.2024 Salı günü 1 gün süreyle eğitime ara verilmiştir. Ayrıca olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 merkez ilçemizde kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel 1 gün idari izinli sayılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Antalya'da Hayat Felç Oldu! Beş Ilçede Okullar Tatil Edildi (2)

Daha sonradan tekrar yapılan açıklamada, 5 merkez ilçede görev yapan 0-6 yaş arası çocuğu olan kadın kamu personelinin 1 gün idari izinli sayıldığı, merkez ilçelerinde hizmet veren kreş ve gündüz bakımevlerinin de olumsuz hava koşulları nedeniyle bir gün süre ile tatil edildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada, "İlimizde devam eden olumsuz hava koşulları, sel ve taşkın nedeniyle 5 merkez ilçemizde Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, ve Muratpaşa'da ikinci bir duyuruya kadar moto kuryelerin trafiğe çıkışına izin verilmeyecektir” ifadelerine de yer verildi.2