Düzce'de, İsrail'in Filistin'e uyguladığı zulme dikkat çekmek amacıyla farkındalık oluşturmak isteyen Özge Yalın Yılmaz adlı genç vatandaş, , şehir meydanında yer alan 15 Temmuz Parkı'nda anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Her yıl mayıs ayının ikinci pazar gününde Anneler Günü, bütün coşkusu ve minnettarlığıyla kutlanır. İsrail'in Filistin'e uyguladığı zulme dikkat çeken Özge Yalın Yılmaz, savaşta yaşamını yitiren Filistinli kadınları temsilen kent meydanına koyduğu ayakkabıların içine karanfil bıraktı.

Gazze Anneler Günü

AYAKKABILAR  GAZZE'DE ÖLENLERİ TEMSİL EDİYOR

Anneler Günü'nün bu anlamlı gününde farkındalık çalışması yapan Yılmaz, yaptığı açıklamada "Gazze'de hayatını kaybedenlerin yüzde 70'i kadın ve çocuk. Bu durum içimizi burkuyor. Kaç çocuğun annesiz kalması gerekiyor ya da kaç annenin çocuğunu kaybetmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

 Savaşın bir an önce bitmesi çağrısında bulunan Yılmaz,  “Annelerimiz daha fazla ağlamasınlar, üzülmesinler. Ayakkabılar Gazze’de ölen annelerimizi temsil ediyor” şekilnde konuştu. 

Acı mı tatlı mı? İşte tatmadan biberin çeşidini anlamanın yolu Acı mı tatlı mı? İşte tatmadan biberin çeşidini anlamanın yolu

İHA