Frigya uygarlığının başkenti Gordion medeniyetinin kalıntıları her gün bir çok misafiri ağırlıyor. Gordion Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Mirası listesine girişi için çalışmalar devam ederken Polatlı Belediyesi Gordion Atik kentinin tanıtımı için kapsamlı çalışamlarına her geçengün bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Türkiye’de daha çok Ürgüp bölgesinde yaygın olan balon turizmi geçtiğimiz yıllarda  Gordion medeniyetinin kalıntıları ile Sakarya Savaşı cephesini havadan izlenebilmesi için gerçekleştirilmişti. UNESCO Dünya Mirası listesine girmek için gün sayan Gordion Antik Kenti’nin tanıtımı için balon turizmi tekrar gündemde.

Ankara'nın önde gelen isimleri bu toplantıda buluştu! Önemli projeler görüşüldü Ankara'nın önde gelen isimleri bu toplantıda buluştu! Önemli projeler görüşüldü

BALON TURİZMİ POLATLI’DA TEKRAR GÜNDE

Gordion Antik Kenti’nin tanıtımı noktasında bir çok çalışma yapılırken Polatlının ev sahipliği yaptığı bir çok tarihi eserin tanıtımı için ve ziyaretçilerin bir çok alanı daha detaylı gezerek görebilmesi için balon turizmi Polatlı’da tekrar günde. Kültürel turizm ve tarih turizminin canlandırılması için planlanan balon gezileri için henüz net bir tarih yokken Polatlı’nın ev sahipliği yaptığı tarihin daha detaylı anlatılması için çalışmalar devam ediyor.

HABER: İLKNUR KILINÇ