Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç ve Ankaralı sanayiciler, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’la görüştü.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASO üyesi sanayicilerle görüştü. Mansur Yavaş’ın ağırlamasında Büyükşehir Belediyesi’nin Mogan Konuk Evi’nde yapılan buluşmaya ASO Yönetim Kurulu üyelerinin haricinde Başkent’te farklı sanayi bölgelerinde faaliyette bulunan çok sayıda Ankaralı sanayici katıldı. Toplantıda sanayiciler, yerel yönetim noktasında yaşadıkları problemleri ve çözüm önerilerini doğrudan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a aktardı. Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ardıç, ifadelerine yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de çoğunluğu sağlayan başarısından ötürü Yavaş’ı tebrik ederek başladı. Yerel kalkınmanın yerel yönetimlerle sanayicinin devamlı iş birliğine bağlı olduğunu belirten Ardıç, “Biz sanayicile olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte sabır, cesaret ve inatla üretmeye çalışıyoruz. Ancak özellikle yağmur suyu, yol, kanalizasyon gibi altyapı sorunlarımızda yerel yönetimlerle iş birliği içinde olmazsak temel çalışmalarımız aksamakta, şehrimizin ve ülkemizin kesintisiz kalkınmasına yapacağımız her katkı sekteye uğramaktadır” sözlerini kullandı.

Ankaralı Sanayiciler Abb Başkanı Yavaş Ile Bir Araya Geldi 2

Ankara'da feci olay: Şarjdaki telefon patladı, ev küle döndü! Ankara'da feci olay: Şarjdaki telefon patladı, ev küle döndü!

“DESTEĞİN DEVAM EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Belediyelerin öncelikli görevlerinden birinin de küçük ve ortak ölçekli işletmeleri ve girişimciliği teşvik ederek, ortak bir kalkınma vizyonu ortaya koymak olduğunu ifade eden Ardıç, bu noktada Ankaralı sanayicilerin şanslı olduğunu belirterek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Sayın Mansur Yavaş, göreve geldiğin andan itibaren bizim sesimize sadece kulak vermedi, çok büyük destekler de gösterdi. Sayın başkanla başkentimizin birçok bölgesinde sanayicilerimizle bir araya geldik; problemlerimizi, istek ve önerilerimizi dile getirdik. Organize sanayi ve diğer sanayi bölgelerinde problemlerin çözümüne önemli katkılar sağladı. Bu desteğin süreceğini düşünüyorum.”

Ankara ilinin 1 milyonu aşan istihdamıyla bir sanayi ve teknoloji şehri olduğunu ve yüzde 90’ından fazlası sanayi ürünü olmak üzere ihracat şeklinde olduğunu belirten Ardıç, “Bizlere düşen görev dijital ve yeşil dönüşümü ortaya koyarak, sanayi tesislerimizi ileri teknolojiyle geleceğin pazarlarına hazırlamaktır” dedi.

Ankaralı sanayicilerin ileri teknolojiye dayalı, yüksek katma değerli, verimli, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir üretim yapmalarının Türkiye’yi de şampiyonlar ligine çıkaracağını söyleyen Ardıç, bu hedefler için bazı çalışmaların derhal başlaması gerektiğini ifade etti.

Ankaralı Sanayiciler Abb Başkanı Yavaş Ile Bir Araya Geldi 3

“FUAR ALANI VE HAVALİMANI METROSU YAPILMALI”

Ankara’nın fuar alanı olmayan nadir başkentlerden biri olduğuna ve bu konuda hemen girişimde bulunulması gerektiğine dikkat çeken Ardıç, havalimanına metro bağlantısının da bir an önce sağlanmasının öneminin altını çizdi. Ardıç, Ankara’dan yurt dışına direkt uçuş sayısının da son derece yetersiz olduğunu aktararak, “Bu konuda Ankara Sanayi Odası olarak yaptığımız lobi çalışmalarına Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’ın vereceği desteğin direkt uçuş sayısının çoğalmasına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

Ankaralı Sanayiciler Abb Başkanı Yavaş Ile Bir Araya Geldi 4

“YEREL YÖNETİM-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNİN ARTACAK”

Ardıç, Başkan Yavaş’ın sanayicilerin yerel yönetime ilişkin problemlerin bizzat dinlemesi ve çözümlenmesi konusundaki gayretlerinin çok kıymetli olduğunu ifade ederek, “Başkentimizde yerel

Yönetim/Sanayi iş birliğinin bundan sonra da artarak süreceğini düşünüyorum. Sayın Mansur Yavaş’a bugüne kadar ortaya koyduğu destekler için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise, başkentli sanayicilerle buluşmaktan büyük memnuniyet duyduğunu aktardı. Problemleri yerinde tespit edip çözmeye çalıştıklarını söyleyen Yavaş, “Sanayicilerimizle bundan sonra da yine da görüşüp onlar için neler yapabileceğimizi istişare edeceğiz. Çünkü sizler bu süreçte ne kadar üretirseniz biz de bu üretimden gelen vergilerle Ankara’mıza hizmet ediyoruz” dedi.

Organize Sanayi Bölgeleri ile iş birliğine devam edeceklerini belirten Yavaş, “Ankara’yı ortak akılla yönetip, üretimde, ihracatta atak yapmış, Cumhuriyet’e yakışır bir başkent için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Toplantı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankaralı sanayicilerle muhabbetiyle sürdü. ASO üyeleri, yerel yönetimlere ilişkin problem istek ve çözüm önerilerini doğrudan Başkan Yavaş’a iletme şansı buldu.

İHA