MKE Ankaragücü'nde oynadığı oyun ile taraftarın sevgilisi haline gelen Ali Sowe, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile tüm Ankaragüçlü taraftarları üzdü.

Ali Sowe, " I found a home in this beautiful city because of you (Ankaragücü) Thank you to everyone that has been supporting and cheering. To the amazing Fans of Ankaragucu Finally the moment has come to say goodbye and thank you so so so much for the hospitality … ❤️ 💛💙 you’re so Amazingly… (Senin sayende yuva buldum bu güzel şehirde (Ankaragücü) Destekleyen ve tezahürat yapan herkese teşekkür ederim. Muhteşem Ankaragucu Taraftarlarına. Sonunda veda etme zamanı geldi ve misafirperverliği için çok çok teşekkür ederim ...)" sözlerini söyleyerek taraftarlara veda etti.

Çankaya Müftülüğü Abdullah Özden Kur’an Kursu’nda yaz etkinliği: Mum atölyesi Çankaya Müftülüğü Abdullah Özden Kur’an Kursu’nda yaz etkinliği: Mum atölyesi

Sowe, yaptığı paylaşımda başkan ve yönetim kurulunuda unutmadı. "A big thank Thank you to the PRESIDENT and members of board, all the coaches that we’ve had the pleasure to work with and to everyone that has been working for us and working with us.., (And to those that are always behind the bright light) .. I appreciate your effort.. Thank you once again 💛💙 (BAŞKANIM ve yönetim kurulu üyelerine, çalışmaktan mutluluk duyduğumuz tüm antrenörlerimize ve bizim için çalışan ve bizimle çalışan herkese çok teşekkür ederiz.. , (Ve her zaman parlak ışığın arkasında olanlara) .. Çabanı takdir ediyorum.. Bir kez daha teşekkür ederim)" 

MKE Ankaragücü'nde 2 sezon geçiren Ali Sowe, rakip takımların korkulu rüyası haline geldi. Sahaya çıktığı zaman büyük takımlara karşı gösterdiği performans ile adeta taraftarı kendine hayran bıraktı.

Ali Sowe, MKE Ankaragücü'nde ilk sezonunda 36 maçın 34'ünde ilk 11 çıktı ve 16 gol atıp 4 asistlik bir performans sergiledi. Ankaragücü'nde 2. sezonunda 30 maçın 28'inde ilk 11 çıkan başarılı golcü 6 gol 3 asist, 3 sarı kart ve 1 kırmızı kart gördü.

Ankaragücü'nde 2 sezonda toplam 66 maça çıkan Ali Sowe, 22 gol, 7 asist, 3 sarı kart ve 1 kırmızı kart gördü. Ankaragücü, sözleşmesi biten Ali Sowe'un yerini nasıl dolduracak taraftarlar merakla bekliyor. Ayrıca Ali Sowe'nin takımdan ayrılmasına taraftarlar tepki gösterdi.

Ali Sowe'nin sözleşmesinin bitmesinin ardından Süper Lig ve Avrupa kulüplerinin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Muhabir: ÖMER YILDIZCI