Halk Tv’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre; Ankara’da gece kulüplerini ele geçiren Ayhan Bora Kaplan ve grubuna yönelik yürütülen soruşturma dosyasında önemli bilgiler elde edildi. Kaplan’ın tutuklanan çocukluk arkadaşı Erhan Gündüz, silah ve uyuşturucu ticareti süreçlerinde temasta olduğu polislerle ilgili bilgileri ifadesinde paylaştı.

Büyük Birlik Partisi, Polatlı’da Cumhur İttifakı’nı destekleyecek Büyük Birlik Partisi, Polatlı’da Cumhur İttifakı’nı destekleyecek

Gündüz’ün ifadesinde ‘Narkotik Şube’de görevli Polis Mesut’ olarak geçen memur ile ilgili yeni bilgilere ulaşılırken, ifadede adı geçen kişinin, Ankara Narkotik Şube’de dinlemelerin de yapan birimde görevli Polis Memuru Mesut Onur olduğu öğrenildi.

Ankara'daki Uyuşturucu Şebekesindeki 'Polis' Detayı! Yazışmalar Ortaya Çıktı (1)

(Ayhan Bora Kaplan)

Edinilen bilgilere göre uyuşturucu baronu Kadir İnan’ın adamlarından biri 2017 yılında Ankara Akıncı Gişeleri’nde, Narkotik polislerinim bir uygulama aramasında yakalandı. Ekipler, bu kişinin cep telefonunda inceleme yaptı. Yapılan incelemede İnan’ın adamı ile Narkotik Polisi Mesut Onur arasında bir dizi telefon görüşmesi ile yazışmaya ulaşıldı.

Elde edilen yazışmalar sonrasında, narkotik biriminin içinde olduğundan şüphelendikleri köstebeğin izine büyük ölçüde ulaşmış olundu. Savcılık talimatı ile mesai arkadaşları gözaltına alındı ve Onur’a, elde edilen yazışmalar gösterildi. Uyuşturucu şebekesindeki bir kişi olan yazışmalarının ele geçtiğini gören Onur bu esnada bayıldığı öğrenildi.

Gözaltında dört gün kalan Mesut Onur, çıkarıldığı Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklanması sonrasında, 45 gün ardından tahliye edildi. Tahliye edilmesi sonrasında, Ankara’da bir kavgaya karıştığı öğrenilen Onur ev hapsi aldı.

Kaplan soruşturması kapsamında şikâyetçi sıfatı ile ifade veren Erhan Gündüz, dönemin Narkotik Polisi Mesut Onur ile ilgili şunları anlattı:

“Ankara’da Bora Kaplan ve Kadir İnan birlikte uyuşturucu işi yapar. Narkotik Şube’de görevli Mesut ve beraberindeki iki memuru, Sinan S.nin ofisinde gördüm. Bu polisler Kadir İnan’ın uyuşturucu ticaretine yardım ederlerdi. Bunun karşılığında Kadir İnan, Polis Mesut’a o tarihte her ay 40 bin TL para öderdi. Polis Mesut, Sinan S.’nin silah işlerini de yapar. Kadir İnan, 2016 yazında Polis Mesut’a, Passat marka bir araç hediye etti.”