Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Cami Hizmetleri Daire Başkanlığı, ‘Şehirlerin Kalbi Camide Buluşalım’ projesini hazırlanmasının ardından, Ankara Müftülüğü tarafından il bazında bazı pilot camilerde hayata geçirildi. 

Mansur Yavaş net konuştu: Ya kanuna uyun ya da otobüslerin tamamını bize satın Mansur Yavaş net konuştu: Ya kanuna uyun ya da otobüslerin tamamını bize satın

Proje, camilerin hayatın merkezinde konumlandırılmasını temin etmek, toplumun tüm kesimlerinin cami ve cami hizmetleriyle bağının güçlenmesini sağlamak amacı taşıyarak, milli ve manevi değerlere sahip bir toplum inşa etmenin önemine dikkat çekilmesi amacıyla başlatıldı.

Bu kapsamda Şehirlerin Kalbi Camide Buluşalım’ projesi, Altındağ Başkent Millet Bahçesi Cami’nde Aileler ve Çocuklar, Çankaya Cebeci Cami’nde Mahalle Sakinleri ve Yenimahalle Mevlana Cami’nde Çocuklar ve Gençler konuları kapsamında faaliyetlerine devam ediyor.

Projenin, 2023 yılı sonuna kadar pilot olarak uygulanacağı ve 2024 yılı itibari ile daha fazla camide yer bulacağı açıklandı.

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN