Ankara'da havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlar fazla kilolarını vermek için spor salonlarına akın etmeye başladı. Yaza fit girmek isteyen vatandaşlar her yıl aynı aylarda spor salonuna yazılıyor.

ANKARA'DA SPOR SALONLARINA YOĞUN İLGİ

Sadece yazın kısa süreliğine fazla kilolarından kurtulmak isteyen vatandaşlar spor salonlarına uzun süreli kayıt yaptırıyor ama kısa süre sonra salonlar tekrar eski haline geri dönüyor.

Ankara'da Spor Salonları Cep Yakmaya Başladı

Ankara'da vatandaşlar gitmek istediği spor salonlarında temizlik, hijyenin yanı sıra yeterli ekipman, havuz ve sauna gibi çeşitli aktiviteler yapacağı bir yer hayal ediyor.

Spor salonunda havuz ve sauna desteğinin olmasıda ücreti bir hayli şişiriyor. Ankara'da ilçelerde bulunan spor salonlarında fiyat farklılıkları göze çarpıyor.

Ankara'da Spor Salonları Cep Yakmaya Başladı (1)

Ankara'nın elit semtlerinde yıllık spor salonu fiyatı 12.000 TL ile 50.000 TL arasında değişiyor. Ankara'da aylık spor salonu fiyatları her yerde farklı olurken tahmini 2000-4000 TL arasındadır. Ankaralı vatandaşlar spor salonuna gideceksem salonun çeşitli imkanlarının da olmasını istemesi aylık ve yıllık fiyatları bir hayli şişiriyor.

Ankara'da son zamanlarda spor salonları çok fazla rağbet görüyor. Ankara'da yaptığımız araştırmalara göre vatandaşlar spor salonlarına 2-3 hafta gidip daha sonrasında gerek iş yoğunuluğu gerekse diğer sebeplerden ötürü sporu bırakmak zorunda kalıyor.

Ankara'da Spor Salonları Cep Yakmaya Başladı (2)

Sağlık için spor yapacaksak eğer bütün zorluklara karşı sporumu aksatmadan ve sürekliliğimizi korumamız gerekiyor.

Ankara'da bazı salonlarda yetersiz ekipman, hijyen sorunu ile karşılaşıyor. Ankara'da aktif olarak açık olan spor salonlarını belediyelerin acilen kontrol etmesi gerekiyor. Bazı spor salonlarında uygulanan fiyat tarifesi vatandaşın adeta cebini yakıyor.

Sincan’a yaz geldi: Rengarenk çiçekler ilçeyi süsledi Sincan’a yaz geldi: Rengarenk çiçekler ilçeyi süsledi

HABER: ÖMER YILDIZCI

Editör: ÖMER YILDIZCI