Ankara Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili sert bir açıklama yaparak, pankartları bastıran ve asanlar hakkında derhal Savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Ankara'nın çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan 'sahte' pankartlarla ilgili çok sert bir açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

Gültekin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Seçimi kaybedeceğini anlayanlar, son günlerde panik halinde kirli ama bilindik oyunlarına yeniden başladı.

Dün geceden beri Ankara’nın çeşitli yerlerinde astıkları ve bizleri hain terör örgütü ile yan yana göstermeye çalıştıkları yüzlerce pankart, bu oyunların yeni bir örneği olarak “kirli siyaset” tarihinde yerini alacaktır.

Akyurt’ta polis ekipleri vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı Akyurt’ta polis ekipleri vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı

Ankara seçmeninin aklıyla alay edip bu tip gayriahlaki ve ucuz oyunlarla oy kazanacağını düşünenlere en büyük cevabı yine Ankara seçmeni verecektir.

Pankartları bastıranlar ve asanlar hakkında derhal Savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kirli siyasetten medet umanlara sesleniyoruz: Bu yetmez. Hazır seçime bir gün kalmışken, bu konuda tecrübeniz de sabitken bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşini kendinize destek için bu akşam TRT’ye çıkarmanızı, mesajını da mitinglerinizde okutmanızı bekliyoruz.

Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi; şeffaf, adil ve insan odaklı Belediyecilik anlayışıyla Ankaralılara hizmet etmeye devam edecektir.

Saygılarımızla.”