Başkent'te öğle saatlerinde başlayan yoğun yağış, Keçiören’de hayatı olumsuz etkiledi. Ayvalı Mahallesi’nde çöken asfalt yol nedeniyle bir kadın yaralandı. Aynı zamanda, Atapark Mahallesi’nde meydana gelen yol çökmesi sonucu bir otomobilde ciddi hasar oluştu.

Keçiören Belediyesi ekipleri, olay yerlerine hızla müdahale ederek çevre güvenliğini sağladı ve onarım çalışmalarına başladı. Vatandaşlar, güvenlik önlemleri alındığı sürece alternatif güzergahlara yönlendirildi.

BU YOL, DÜN ÜZERİNDEN ARAÇ GEÇTİĞİ ZAMAN SALLANIYORDU
Zor durumda kaldıklarını söyleyen vatandaşlardan Mustafa Telli: “Her yağmurda burası göçüyor. Sadece çakıllarla doldurup gidiyorlar. Bence aşağıda bir kırık hat var ve su dolduğu zaman dışarıya taşıyor ve yol göçüyor. Bu yol, dün üzerinden araç geçtiği zaman sallanıyordu. En az 6 kez yolun çöküşüne şahit oldum. Bıktık artık. Bu gün de bir kadın çukura düşmüş, zor kurtarmışlar. Yetkililerden talebim bu duruma kalıcı bir çözüm bulmaları” dedi.

İnler Muhtarı Sinan Dölcü, suni gölet talebini Ankara’ya iletti İnler Muhtarı Sinan Dölcü, suni gölet talebini Ankara’ya iletti

İHA

Editör: Kardelen Çıkmaz