Ankara'nın Ayaş ilçesinde meydana gelen yamaç paraşütü kazasında, iki paraşütün havadayken birbirine dolanması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Kazanın yaşandığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. 

Ankara’da Paraşüt Faciası! Havadayken Birbirine Dolandı  (1)

24 Haziran 2024 Pazartesi Ankara Nöbetçi Eczane Listesi 24 Haziran 2024 Pazartesi Ankara Nöbetçi Eczane Listesi

Olay, dün öğlen saat 15:00 sıralarında Ayaş ilçesindeki yamaç paraşütü uçuş tepesinde gerçekleşti. Ercan Gündoğdu (40) ve Seda Ersöz (31) kontrolündeki paraşütlerin ipleri, havada birbirine dolandı. Kontrolden çıkan paraşütler yaklaşık 20 metre yükseklikten yere düştü. Kazanın ardından çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ercan Gündoğdu’nun olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi ve cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Gündoğdu’nun kullandığı paraşütte bulunan Anıl Berkay Saygılı (24) ve diğer paraşütü kullanan Seda Ersöz ise yaralandı. Yaralılar, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Ankara’da Paraşüt Faciası! Havadayken Birbirine Dolandı  (2)

Polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı. Kazanın nedeni ve detayları incelemeye alındı. 

Kaza anını cep telefonu kameralarıyla kaydeden görgü tanıkları, paraşütlerin havadayken birbirine dolandığını ve hızlı bir şekilde yere çakıldığını belirtti. Tanıklar, kazanın ani bir şekilde gerçekleştiğini ve müdahale etme şanslarının olmadığını ifade etti. 

Ankara’da Paraşüt Faciası! Havadayken Birbirine Dolandı  (3)

İHA

Editör: Sema Türkel