Teknosa, Intel ve Lenovo iş birliğiyle hayata geçen yarışma serisi, YouTuber ve Twitch yayıncısı Pqueen’in katılımıyla Ankara’da gerçekleşti.

‘Oyunda Buz Çağı Başlıyor’ mottosuyla 2023 yılında altı şehirdeki 15 Teknosa mağazasında düzenlenen ve büyük ilgi gören 'Gaming Parkour' turnuvası, yeni döneme heyecan dolu bir başlangıç yaptı.

Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden Teknosa, Intel Türkiye ve Lenovo Türkiye’nin iş birliğiyle gerçekleştirilen turnuvanın ilk etkinliği, binlerce oyunseverin katılımıyla Ankara’da düzenlendi.

TURNUVA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ 

Neta Vega AVM’deki etkinliğe katılan popüler YouTuber ve Twitch yayıncısı Pqueen, oyunseverler tarafından büyük ilgi gördü. Binlerce hayranı, Pqueen ile tanışmak ve fotoğraf çektirmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Geçen yıl ki turnuvaya katılan bazı yarışmacılar da bu yıl ki rekabette yerini alarak, heyecanın dozunu artırdı.

Turnuvada, oyuncular performansa ve hıza dayalı Forza Horizon 5, EA Sports FC 24, Mortal Kombat 1 ve Counter Strike 2 gibi dünyaca ünlü oyunları oynayarak, parkur görevlerini tamamladılar.

Ankara'da Oyun Tutkunları Bir Araya Geldi1

Ankara’da sahte peynir, tereyağı operasyonu! Ankara’da sahte peynir, tereyağı operasyonu!

Turnuva organizatörlerinden yapılan açıklamaya göre Kasım ayına kadar sürecek turnuva kapsamında her etkinliğin birincileri finalist olmaya hak kazanacak. 12 finalist, büyük ödül için mücadele edecek. Bu yıl ki yarışmada büyük ödülün, 300 bin TL değerindeki Teknosa hediye çekinin olacağı öğrenildi.

Yarışmadaki her etkinliğin birincileri 5 bin TL değerindeki Teknosa hediye çekiyle ödüllendirilirken, ikincilere Lenovo gaming headset, üçüncülere ise Lenovo mouse hediye edilecek. Ayrıca, yarışmaya katılan her katılımcıya da Lenovo çanta hediye edilecek.

Kaynak: İHA