Anılarla yaşayan bir şehir olan Ankara’yı diğer şehirlerden ayıran en önemli özelliklerinden bir tanesi, bazı aktiviteleri her Ankaralının en az bir kere yapmış olmasıdır. İstanbul kadar hareketli bir şehir olmayan Ankara, her köşesinde biriktirilen anılar ve rutinlerle güzel olan bir şehirdir. Peki Ankara’da yaşayan vatandaşların en az bir kere de olsa yapmış olduğu aktiviteler nelerdir? İşte her Ankaralının en az bir kere yaptığı eylemler…

anitkabiri-ziyaret-etmek

ANITKABİR’İ ZİYARET ETMEK

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istirahatgahı olan Anıtkabir, her Ankaralının en az bir kere ziyaret ettiği yerdir. Ata’yı ziyaret eden Ankaralılar, Milli Şef İsmet İnönü’nün kabrini de ziyaret etmeyi ihmal etmezler.

cebeciden-kizilaya-yurumek

CEBECİ’DEN KIZILAY’A YÜRÜMEK

Özellikle öğrencilerin kullandığı bu güzergahta hemen hemen her Ankaralı bir kez de olsa yürümüştür. Bu güzergahta çok sayıda anı biriktiren Ankaralılar, güzergah üzerinde yer alan Kurtuluş Parkı’nda epey vakit geçirmiştir.

kizilay-metro-altinda-kaybolmak

KIZILAY METRO ALTINDA KAYBOLMAK

Kızılay, Ankara’nın en yoğun kalabalığa sahip olan semtidir. Ankara’nın merkezi olan Kızılay, metro altında yaşanan karmaşasıyla da meşhurdur. İstediği sokağa çıkmak isteyen Ankaralılar, en az 1 kere de olsa o karmaşada yolunu kaybetmiştir.

Sincan’da Bu Çorba Kışın Soğuğunda İçinizi Isıtıyor Sincan’da Bu Çorba Kışın Soğuğunda İçinizi Isıtıyor

kugulu-parkta-cay-icmek

KUĞULU PARK’TA ÇAY İÇMEK

Her Ankaralının mutlaka bir anısına ev sahipliği yapan Kuğulu Park, Ankaralılar için bir kaçış noktası olarak öne çıkıyor. Özellikle üniversite öğrencileri, gece eğlenmelerinin ardından Kuğulu Park’a uğrayarak çay içiyor ve adeta bir orman havası olan parkta vakit geçiriyor.

eymir-golunde-bisiklet-surmek

EYMİR GÖLÜ’NDE BİSİKLET SÜRMEK

Ankara'da bisiklet sürmeyi sevenler için popüler bir aktivite, Eymir Gölü çevresindeki 12 kilometrelik parkurda bisiklet sürmektir. Bu etkileyici göl çevresinde dolaşmak, doğanın tadını çıkarmak isteyen her Ankaralının en az bir kere deneyimlediği bir aktivitedir.