Görüşmede, birçok konu masaya yatırılacak. CHP heyeti asgari ücrete en az enflasyon farkı kadar zam yapılması talebini iletecek. Ayrıca emekli maaşları, vergi reformu ve TÜİK verileri gibi konular da görüşülecek.

BİRÇOK KONU MASAYA YATIRILACAK

Ankara'da yeni haftanın ilk günü önemli bir görüşme gerçekleşecek. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP'nin Hazine ve Maliye'den sorumlu gölge Bakanı Yalçın Karatepe ile bakanlıkta bir araya geldi. Görüşmede, CHP'yi temsilen Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir de yer aldı Görüşme kapsamında asgari ücrette enflasyon farkı kadar zam talebi, emekli maaşları, vergi reformu ve TÜİK verileri gibi önemli konuların ele alındığı belirtildi.

Davutoğlu'ndan çarpıcı 15 Temmuz açıklaması: 15 Temmuz'un hesabı görülmedi Davutoğlu'ndan çarpıcı 15 Temmuz açıklaması: 15 Temmuz'un hesabı görülmedi

BAŞKENT'TE KRİTİK GÖRÜŞME

Karatepe, 13.30'da CHP Genel Merkezi'nde düzenleyeceği basın toplantısında görüşmenin detaylarını açıklayacak.Karatepe, görüşmede Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile asgari ücret ve emekli aylıklarına yapılacak zam taleplerini, vergi paketi önerilerini gündeme getirdiklerini belirtmişti. Ayrıca, tarımsal desteklerin artırılması, TÜİK verileri ve Varlık Fonu gibi konuların da CHP heyeti tarafından görüşüldüğü ifade edilecek.

Kaynak: HABER GLOBAL