Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı devir teslim töreni yapıldı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı devir teslim töreni yapıldı

Büyükşehirlerde yaşana ev fiyatları ve kiralardaki artış birçok vatandaşın tepkisini almaya devam ediyor. Devletin koyduğu kira fiyatlarındaki yüzde 25’e uyulmadığını belirten vatandaşlar, konuyla ilgili çözüm arayışı beklediklerini ifade ediyor.

“YÜZDE 300’E VARAN KİRA ARTIŞLARI GÖRÜLEBİLİYOR”

Balgat-Çukurambar bölgesinde hizmet veren Emlakzade emlak sahibi Emlakçı İsmail Öz, Ankara’da kira artışlarını değerlendirdi. Emlakçı Öz, “Kira fiyatlarında yasal artış yüzde 25 olmasına rağmen çoğu ev sahibi bu orana uymayarak, yüzde 70-100 arası artışlar yapabiliyor. Hatta kimi bölgelerde yüzde 300’e varan kira artışları görülebiliyor” dedi.

EV FİYATLARINDA CİDDİ YÜKSELME VAR

Satılık konut fiyatları bölgeden bölgeye büyük değişiklik gösterdiğini söyleyen İsmail Öz, konut fiyatlarında da yüzde 100-300 arasında yükselme olduğunu söyledi.

Emlakçı İsmail Öz, özellikle Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, bölgede depremden etkilenen 11 şehirden Ankara’ya gelen birçok kişi olduğunu ve bu vatandaşların taleplerindeki artış sebebiyle de ev sahiplerinin ev fiyatlarını ve ev kiralarını yukarı çektiğini belirtti.

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN