Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma deneyimini daha üst seviye çıkartmak için Ankara'da otobüs, metro ve başkentray istasyonlarında yeni nesil kart okutma sistemine geçiş yaptı.

Ankara'da Basın Mensuplarına Başkentray Müjdesi (1)

Mamak'ta bayram öncesi ilaçlama seferberliği Mamak'ta bayram öncesi ilaçlama seferberliği

EGO tarafından başlatılan yeni nesil kart okuma sisteminede eski E-kent sisteminin yerini "Asis Validatör" sistemi aldı.

EGO otobüsleri, Özel halk otobüsleri, metro, ankaray ve başkentray hizmetlerinde geçerli hale gelen Asis Validatörler vatandaşların daha hızlı geçişini sağlıyor.

Ankara'da eski E-kent sisteminde basın mensupları Metro, Ankaray, EGO ve Özel halk otobüslerine ücretsiz binebiliyorken Başkentray'da ücret talep ediliyordu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve EGO'nun tüm Ankara'ya getirdiği Asis Validatör sistemi ile artık basın mensuplarıda Başkentray'ı ücretsiz kullanabilecek.

Ankara'da Basın Mensuplarına Başkentray Müjdesi (2)

Ankara'da daha önce ücretli olduğu için basın mensupları tarafından tercih edilmeyen Başkentray yeni validatörler ile birlikte gazeteciler tarafından daha kullanışlı hale gelecektir.

Başkentray hizmeti Sincan'dan Kayaş'a her 15 dakikada bir hizmet vermektedir. Başkentray'ın Ankara'da vatandaşların ulaşımını daha kolay hale getirdiği için sık sık tercih ediliyor.

HABER: ÖMER YILDIZCI

Editör: ÖMER YILDIZCI