Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'ndaki (EURO 2024) ikinci maçını 22 Haziran 2024 Cumartesi günü Portekiz ile yaptı. BVB Dortmund Stadı'ndaki karşılaşma, saat 19.00'da başladı. Almanya'da yaşayan gurbetçiler, milli maç heyecanını dev ekranlarda yaşarken, Türkiye'de de benzer bir coşku yaşandı. Özellikle Ankara'da, vatandaşlar açık alanlarda kurulan dev ekranlarda maçı takip etti.

Çin Sele Teslim! Can Kaybı 47'Ye Yükseldi (1)-1

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Atatürk Orman Çiftliği Doğal Yaşam Parkı'na, Altınpark'a ve Batıkent Rekreasyon Alanı'na dev ekranların kurulduğunu duyurdu ve vatandaşları bu alanlarda maçı izlemeye davet etti. Başkan Yavaş'ın çağrısına yanıt veren başkentliler, saatler öncesinden sandalye ve sehpalarını alarak ellerinde Türk bayraklarıyla ekranların kurulduğu alanlara akın ettiler.

ALTINPARK DOLDU TAŞTI

Ankara'nın Altındağ ilçesinde yer alan Altınpark, maç izlemek isteyen vatandaşlarla dolup taştı. Maçın başlamasıyla birlikte büyük bir coşku ve heyecanla dev ekranlara kilitlenen vatandaşlar, Türkiye'nin her atağında ve savunmasında nefeslerini tuttu. 

TBB Başkanı İmamoğlu, sokak hayvanları yasası hakkında uyarılarda bulundu TBB Başkanı İmamoğlu, sokak hayvanları yasası hakkında uyarılarda bulundu

Ankara’da Açık Havada Milli Maç Keyfi (2)

BELEDİYE'DEN İKRAMLAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi de etkinlik alanlarında vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu. Belediyeye ait araçlar, alanlarda hazır bulunarak, maç izlemeye gelenlere çay ve soğuk su ikram etti. Bu hizmet, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Açık havada kurulan dev ekranlarda milli maç heyecanını yaşayan başkentliler, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı desteklemenin gururunu ve coşkusunu birlikte yaşadı. 

Ankara’da Açık Havada Milli Maç Keyfi

Muhabir: KÜBRA AÇIKGÖZ