Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği'nde türk dünyasının farklı ülkelerinden Ankara'ya gelecek olan çocuklar ve gençler, bilim ve teknoloji alanındaki çalışmalarını sergileyecek. 6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği 20 Kasım'da başlıyor.

Ankara'da 6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği

Mamak Belediyesi Ev Sahibi Olacak

Mamak Belediyesi, önemli bir organizasyonda ev sahibi olarak yer alacak. Bilim gösterileri, atölye çalışmaları, konferanslar, söyleşiler gibi pek çok etkinliğin gerçekleştirilecek. 6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), TÜRKSOY, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Türk Dentası Çocuk Vakfı (TDÇV), Mamak Belediyesi, Mamak Füzyon işbirliği ile koordine edilecek. 

Ankara'da 6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür

“Sof’u Okumak Sof’u Dokumak” sergisi Bakan Göktaş’ın katıldığı törenle açıldı “Sof’u Okumak Sof’u Dokumak” sergisi Bakan Göktaş’ın katıldığı törenle açıldı

Bilim ve Teknoloji Alanındaki Çalışmalarını Sergilenecek

6. Uluslararası Türk Dünyası Bilim ve Kültür Şenliği Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda 20-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Gerçekleşecek şenlikte, Türk dünyasının farklı ülkelerinden Ankara'ya gelecek olan çocuklar ve gençler bilim ve teknoloji alanındaki çalışmalarını sergileyecek.