Ankara-Samsun karayolu üzerinde Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde veya tatil beldelerinde geçiren vatandaşların dönüş yolculuğu, yoğun trafikle başladı.

Tatilin 9'ncu gününde sabahın erken saatlerinden itibaren yoğunlaşan trafiğin, özellikle belirli bölgelerde sıkışıklığa neden olduğu gözlemlendi. Pazar günü trafiğine takılmamak için erken saatlerde yola çıkan sürücüler, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 24 saat boyunca gerçekleştirdiği denetimlerle karşılaştı. Ekipler, güzergah boyunca hız sınırlarını aşmamaları ve güvenli sürüş kurallarına uymaları konusunda sürücüleri uyardı.

Ankara Samsun Karayolunda Tatil Dönüşü Trafiği Oluştu (1)

Ekipler, özellikle radarlarla hız tespiti yaparak gerekli cezai işlemleri uyguluyor. Araçlarda meydana gelen zaman zaman arızalar da trafik yoğunluğunu artırırken, jandarma ve polis ekipleri bu tür durumlara hızlı müdahale ederek trafiğin akışını sağlamaya çalışıyor.

15 Temmuz Gazisi İsa Pirihan o gece yaşadıklarını anlattı! 15 Temmuz Gazisi İsa Pirihan o gece yaşadıklarını anlattı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'da bayram tatili boyunca meydana gelen trafik kazalarını hatırlatarak vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıyor.

Kaynak: İHA