Kültür-sanat etkinliklerinin başkenti de olan Ankara'da kitapseverler okuma kulüpleri ile birlikte aynı kitabın heyecanını birlikte yaşıyorlar. Bu anlamlı etkinliklerde Ankara Kitap Kulübü'nün kitapseverler açısından ayrı bir yer olduğu aşikar.

Ankara Kitap Kulübü, mayıs ayına girdiğimiz şu günlerde toplantılarına devam ediyor. Kulüp, bu ay gerçekleştirecek olan  toplantısında Amin Maalouf'un etkileyici eseri "Arapların Gözüyle Haçlı Seferleri" üzerine bir araya gelecek. 

Ankara'da feci olay: Şarjdaki telefon patladı, ev küle döndü! Ankara'da feci olay: Şarjdaki telefon patladı, ev küle döndü!

Amin Maalouf

KİTAP SOHBETLERİ YAPILACAK 

Lübnan asıllı Fransız yazarın Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan bu önemli eseri, 11. yüzyılın sonundan 13. yüzyılın başına kadar olan Haçlı Seferleri'ni "öteki"nin bakış açısından anlatıyor.

Kitap kulübünün düzenleyeceği etkinlik 26 Mayıs Pazar günü saat 19.00'da Liman Kitap'ta gerçekleşecek. Mekanın adresi ise Kızılırmak, Ufuk Üniversitesi Cad. No: 8, Çankaya/Ankara olarak belirlendi.

Amin Maalouf'un eseri, tarih anlayışının ötesine geçerek Haçlı Seferleri'ni farklı bir perspektiften ele almasıyla dikkat çekiyor. Kitapseverler, bu etkileyici kitap üzerine yapılacak sohbetle edebiyat ve tarih alanlarında keyifli bir deneyim yaşayacaklar.

Haber: Tuğba Akkesen