Ankara kısır çekişmeler, siyasi ayak oyunlarına değil hizmete odaklandı!

Bu haber 01 Aralık 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 yılı programını değerlendiren CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Büyükşehir bütçesinin her kuruşunun vatandaşa hizmet için detaylı bir biçimde hesaplanarak, ekonomik getiriyi en verimli kullanabilmek adına titizlikle planlandığını söyledi. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz gün yapılan ve oy birliğiyle kabul edilen program, Büyükşehir’in özellikle Polatlı gibi altyapı çalışmalarının devam ettiği ilçeleri de kapsayan program dahilinde 2021 yılı için 1 milyon 800 bin ton asfalt dökme hedefi koydu. 900 bin metrekare yeni yol açmayı hedefleyen belediye, aynı zamanda ilçelere yeni yapılacak çalışmalara da kaynak sağlayacak.

 1.5 MİLYON TL’YE 6 HEYKEL YAPILACAK

ABB Meclisi’ndeki bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti’nin eleştirilerine neden olan 1.5 milyon TL’lik heykel bütçesi de programda yer aldı. Buna göre ABB 1.5 milyon TL’ye 6 heykel yapacak. 2021’de itfaiyenin olaylara müdahale süresinin kısaltılmasına ilişkin hedef kent merkezinde 6.20 dakika olarak belirtilirken, Başkent 153’e gelen istek, talep ve şikâyetlere cevap verme süresi de 13 gün olarak yer aldı.

5 İSTASYONA AÇILIR-KAPANIR PLATFORM

ASKİ’nin 2021 Performans Programı’nda ise kayıp ve kaçak su kullanım oranının yüzde 36’dan yüzde 34’e düşürülmesinin hedeflendiği bilgisine yer verildi. ASKİ ayrıca önümüzdeki yıl 10 yılı dolduğu için 147 bin 297 sayacı da yenileyecek. EGO’nun 2021 Performans Programı’nda da ANKARAY ve Ankara metrosu hatlarındaki 5 istasyona açılır kapanır platform kapıları yapılacağı belirtildi. Kapıların yapımı için de 5 milyon TL bütçe ayrıldı.

2021 YILI YAPILACAK ÇALIŞMALAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Performans Programı’na göre 2021 yılında yapılacak bazı çalışmalara ilişkin hedefler ve rakamsal bilgiler şöyle: Bitümlü sıcak asfalt miktarı: 1 milyon 800 bin ton. Yeni yol açım alanı: 900 bin metrekare. Yapılacak alt-üst geçit sayısı: 9. Yapılacak yaya üst geçidi sayısı: 10. Üretilecek fide-fidan miktarı: 490 bin adet. Kişi başı yeşil alan miktarı: 14.58 metrekare. Kurulacak park mobilyaları ve oyun grupları: 5 bin 310 adet. Kısırlaştırılacak hayvan sayısı: 7 bin 400. Bakım, beslenme, korunma sağlanacak hayvan sayısı: 3 bin 950. Tohum desteği miktarı: 600 ton. Fide-fidan desteği miktarı: 3 milyon 300 bin adet. Küçükbaş hayvan desteği sayısı: Bin 700. Engelliler için iz yolu yapımı: 20 bin metrekare. Spor kulüplerine ayni yardım miktarı: 24 bin adet. Yapılacak kütüphane sayısı: 2. Yapılacak çeşme sayısı: 30. Cami yapımı: 1. Yapılacak heykel sayısı: 6. Yapılacak kreş sayısı: 5. Yapılacak köy konağı sayısı: 14. Yapılacak muhtarlık binası: 38. Yapılacak taksi durağı: 25. Gıda temizlik yardımı yapılacak aile sayısı: 160 bin. Yakacak yardımı yapılacak aile sayısı: 60 bin. Giysi yardımı yapılacak aile sayısı: Bin 100.

OVACIK: BAŞKAN YAVAŞ İLE ANKARA HİZTEME ODAKLANDI

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, görevde 2 yıl gibi kısa bir süre içinde Başkent Ankara’nın ve ilçelerinin en temel ihtiyaçlarına kısa sürede ve kalıcı yanıtlar vererek çözüm sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, ilk önceliğinin vatandaşa hizmet olduğunun altını çizdi. Ovacık “Ankara’nın kaybedecek 1 dakikası bile yok. Uzun yıllardır çözüm bekleyen sorunların yüzde 50’isini çözdük geriye kalan yüzde 50’sinin de çözüme yönelik adımları teker teker atılıyor. Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın da her zaman altını çizdiği gibi Ankara’nın ve ilçelerinin siyasi kısır çekişmelere ve tartışmalara ayıracak vakti yok. Bu anlamda 2021 yılı bütçe programı da titizlikle ve hizmete odaklanmış bir program olarak planlandı” diye onuştu. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.