ANKARA KIRSALINA BÜYÜK FIRSAT

Bu haber 10 Ocak 2022 saat 10:06 'de eklendi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ankara İl Koordinatörlüğü Şubat ayı içerisinde ilan edilecek olan Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme tedbirine yönelik tanıtım çalışmalarına şimdiden başladı. Tedbir kapsamında birçok sektöre hibe desteği verilecek. İl Koordinatörlüğünden alınan bilgiye göre; süs bitkileri ve tıbbi aromatik bitkilerin yetiştirilmesi, mantar, fide-fidan ve çiçek soğanı yetiştirilmesi, arıcılık, zanaatkarlık, katma değerli ürünler ve yöresel ürünlerin üretimi, kırsal turizm ve rekreasyon alanları, su ürünleri yetiştiriciliği ile sadece kooperatiflere özel makine parkları ve yenilenebilir enerji yatırımlarına, bütçesi 5 bin ila 500 bin Euro arasında olan, %55-65 oranlarında hibe desteği ve hibe desteği kapsamındaki iş ve işlemler için KDV muafiyeti sağlanacak.

Pek çok sektörün destek kapsamındaolmasınınAnkara adına fırsat olarak değerlendiren İl Koordinatörü Güzin Oyman “ilimizde bulunan her türlü tarımsal üretimden zanaatkarlığa, arıcılıktan yenilenebilir enerji kaynaklarına kadar desteklediğimiz her sektörden proje beklediğimizi belirtmek isterim. Önümüzdeki günler içerisinde tüm paydaşlarımızla bir araya gelmeyi, ilçelerimizde çiftçimize, esnafımıza, sanayicimize ulaşmayı arzu etmekteyiz. Bu kapsamda yerel yönetimler, STK‘lar,  üretici birlikleri ve vatandaşımıza temas etmek için çalışmaları başlattık. ”

Oyman “bugüne kadar sözleşmeye bağlanan 945 milyon TL yatırım için 470 milyon TL hibe ödemeyi hedeflediklerini ve 2012 yılından şimdiye kadar ise 360 milyon TL’sinin ödendiğini belirtti. Kendi proje ve fikirlerini hayata geçirmek için arayış içerisinde olan herkesi detaylı bilgi almak üzere İl Koordinatörlüğümüze bekleriz.” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.