ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: YAPILAN HABERLER ASILSIZ!

Bu haber 06 Ağustos 2020 saat 10:52 'de eklendi.

COVID-19 pandemisi ile ilgili olarak Ankara Il Sağlık Müdürlüğü Kamuoyunu yanlış anlaşılmayı önlemek adına açıklama yaparak şunları ifade etti. “Bilindiği gibi, son günlerde dünyada hızlı bir yaka artışı olmaktadır. Önümüzdeki aylarda ikinci bir dalga beklentisi uzmanlarca dile getirilmektedir. Dünya Sağlık örgütü kötü senaryoya karşı ülkeleri uyarmaktadır. ülkemizde de son günlerde, sınırlı olsa da, artışlar gözlenmektedir.“

ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER GÖZDEN GEÇİRİLMİŞTİR

“Hareketliliğin en fazla olduğu illerden biri olan Ankara’da il düzeyinde çalışanlarımız yoğun bir şekilde yürütülmektedir. Il Sağlık Müdürümüz başkanlığında 28 Temmuz tarihinde yapılan Pandemi Değerlendirme Toplantısında, normalleşme sürecindeki farklı senaryolar tartışılmış ve olası yeni durumlara karşı alınması gereken tedbirler gözden geçirilmiştir.”

HİZMET KAPASİTESİ ARTTIRILACAK

“Muhtemel senaryolara karşı il düzeyinde yapılması gereken hazırlıklar ve alınacak tedbirler konusunda ilgili sağlık kuruluşlarımız yazılı olarak bilgilendirilmiştir. Ayrıca Kurban Bayramı sonrası göz önüne alınmış ve COVID 19 hastalarında ilave yatış ihtiyacı dikkate alınarak sunulacak hizmet kapasitesinin artırılması yönünde sağlık kuruluşlarımız uyarılmıştır.”

ÇALIŞMALARIMIZA KESİNTİSİZ DEVAM ETMEKTEYİZ

“Yapılan çalışma ve hazırlıklarımızdan ilimizde hasta patlaması olduğu ve sağlık alt yapımızın çöktüğü gibi sonuçlar çıkarmak gerçekle bağdaşmamaktadır. Ankara ilinde bugün itibarıyla hastane yatak doluluk oranı 96,50 yoğun bakım yatak doluluk oranı ise 94, 63’tür. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın sağlığı için çalışmalarımıza kesintisiz devam etmekteyiz. İlimiz de halen pandemi kontrol altındadır. Hastanelerimiz, tüm sağlık çalışanlarımızla mücadelede aktif olarak görevini sürdürmektedir” duyurusu yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.