ANKARA CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bu haber 02 Ağustos 2022 saat 10:22 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Ekipleri tarafından Ankara Caddesi’nde çalışmalar başladı. Bölgede başlanılan trimer çalışmalarının ardından 1-2 gün içerisinde asfalt serim işlemlerine başlanacak. Ayrıca Cadde üzerinde kaldırım onarım çalışmaları da gerçekleştirilecek. Bölgede çalışmaları yerinde inceleyen CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, ABB sorumluluğunda olan ana arter caddelerde sırayla asfalt çalışmalarının yapılacağını söyledi. Çalışmalar nedeniyle şehir merkezine şahsi araçlarla gelinmemesi tavsiye ediliyor.

ANKARA CADDESİ YENİLENECEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Ekipleri tarafından Ankara Caddesi’nde başlanılan çalışmalar ile Ankara Caddesi yenilenmiş olacak. Trimer çalışmalarının ardından 1-2 gün içerisinde asfalt serim çalışmaları başlayacak. Ayrıca kaldırım onarım çalışmaları da gerçekleştirilecek. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Ekipleri tarafından Ankara Caddesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor.

OVACIK: SIRAYLA ANA ARTELLER ASFALTLA BULUŞACAK

Polatlı’da ASKİ’nin çalışmalarını tamamladığı caddelerde sıcak asfalt çalışmalarının başlayacağını ifade edenCumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, “Ankara Caddesi’nde çalışmalar başladı. Bittikten sonra sırayla ana arterlerde asfalt çalışması yapılacak. Ana arterler bittikten sonra sanayide çalışmalar yapılacak. Geçtiğimiz yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinde 120 bin ton asfalt üretildi. Asfalt üretimi konusunda büyük bir özveri gösteren ve çaba harcayan Polatlı Asfalt Plent Tesisi Şantiye Şefi Murat Bey ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş, yol ve altyapı çalışmalarına büyük önem veriyor. Polatlı’da altyapı ve su çalışmalarının tamamlandığı bölgelerimizde öncelikli olarak merkezi ve işlek caddelerimizde sıcak asfalt çalışmaları yapılacak. Asfaltın ham maddesi olan bitüm fiyatları geçen sene 2 bin lirayken bu yıl 11 bin liraya çıkarak yüzde 550 arttı. Ankara Büyükşehir Belediyemize ait Polatlı Asfalt Plent tesisinde 1 saatte 160 ton asfalt üretimi gerçekleştirilebiliyor. Talebe göre 24 saat üretim yapılabiliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Standartlarının en kaliteli asfaltı üretiliyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ve ekibine, PORTAŞ Genel Müdürü Mesut Özarslan ve ekibine, Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisi Şefi Murat Datlı ve ekibine çalışmalarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

TURAN CADDESİ’NDE SU VE ALTYAPI ÇALIŞMASI

Ankara Caddesi’nde başlanılan çalışmaların yanında Turan Caddesi’nde de su ve alt yapı çalışması yapılıyor. Halk sağlığını tehdit eden asbestli boruların bir an önce değiştirilmesi gerektiği uyarısındabulunanAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla Başkent, insan ve çevre sağlığınıolumsuz etkileyen asbestli borulardan aşama aşama kurtuluyor. Polatlı halkının yıllardır büyük birözlemle beklediği daha temiz ve sağlıklı su için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı MansurYavaşbaşkanlığından önce bir söz vermiş ve bu sözünü tutarak Polatlı halkının daha kaliteli suyakavuşmasıiçin düğmeye basmıştı. Bu kapsamda şehir içinde bulunan eski asbestli boruların değişimiçalışmalarısürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri Adnan Menderes Caddesi’nde daha temiz vedaha sağlıklı su için içme suyu altyapılarını yenilenmeye başladı.

ARAÇLA ŞEHİR MERKEZİNE GİRİLMEMELİ

Polatlı’nın merkezinde birçok noktada yapılan çalışmalar nedeniyle vatandaşların araçlarıyla şehir merkezine gelmemeleri tavsiye ediliyor. Polatlı merkezi zaten yıllardır araç yükünü kaldıramazken kapalı yollar nedeniyle sıkışan trafik nedeniyle araçlar dakikalarca beklemek zorunda kalıyor. Bu nedenle zorunlu olmadıkça şehir merkezine kişisel araçlarla gelinmemeli. Dolmuş güzergahlarının bulunduğu bölgelerde yapılan çalışmalar nedeniyle de vatandaşlar araçların geçmediği duraklarda beklememeli. Ankara Caddesi’nde yapılan çalışma nedeniyle Polatlı Çarşı Camii durağına dolmuş gelemiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.