Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek öğrencilere yönelik 10 gün sürecek “KPSS Genel Tekrar” kampı düzenliyor. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla düzenlenen kamp, 25 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Kpss'ye Hazırlanan Öğrencilere Destek (5)

ABB, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının sınav ücretlerini karşılamak ve çeşitli hazırlık sınavları düzenlemek gibi projelerle eğitim desteğini sürdürürken, yeni bir proje ile de öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenecek 10 günlük “KPSS Genel Tekrar” kampı, öğrencilerin sınav hazırlıklarına önemli bir katkı sağlayacak. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Kpss'ye Hazırlanan Öğrencilere Destek (1)

25-30 Mayıs Genel Yetenek ve Genel Kültür, 31 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında Eğitim Bilimleri şeklinde düzenlenecek olan kamp, Atatürk Spor Salonu ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.  Geçtiğimiz yıllarda yoğun katılım sağlanan kamp, bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileri ağırlayacak. Kamp süresince öğrenciler, alanında uzman eğitmenler eşliğinde KPSS’ye yönelik yoğun bir hazırlık süreci geçirecek. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Kpss'ye Hazırlanan Öğrencilere Destek (3)

Ankaralılar dikkat! Bugün ve yarın sıcaklık rekoru kırılacak! Ankaralılar dikkat! Bugün ve yarın sıcaklık rekoru kırılacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği bu ve benzeri projelerle, öğrencilerin eğitim hayatına destek olmayı sürdürüyor. Bu kamp ile öğrenciler, hem genel yetenek ve genel kültür hem de eğitim bilimleri alanlarında bilgilerini tazeleme ve sınava en iyi şekilde hazırlanma imkanı bulacak. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Kpss'ye Hazırlanan Öğrencilere Destek (4)

NASIL BAŞVURU YAPILACAK? 

KPSS Genel Tekrar kampına katılmak isteyen öğrenciler, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabilirler. Kamp boyunca öğrencilere çeşitli ikramlar da sağlanacak. 

İHA

Editör: Sema Türkel