Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal destek alan vatandaşların bu yıl da KPSS sınav başvuru ücretini karşılayacaklarını açıkladı.Peki,Ankara Büyükşehir Belediyesi KPSS yardımı ücreti nasıl alınır?

Başkent’te yaşayan öğrencilerin hayatını kolaylaştıran uygulamaları hayata geçirmeye devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘eğitimde fırsat eşitliği’ni sağlamak amacıyla ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için sınav ücreti desteği de sağlıyor.

İşte, 2023 KPSS yardımı ücreti nasıl alınır?

Sosyal yardım alan aileleri gönderdiği kısa mesajla (SMS) da bilgilendiren Yavaş, “2023 KPSS’ye girecek sosyal destek alan vatandaşlarımız sınav haklarından mahrum kalmasın diye geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da KPSS başvuru ücretlerinizi karşılıyoruz. Ön başvurunuzu https://forms.ankara.bel.tr/kpss2023 adresinden yapabilirsiniz. Güzel bir gelecek için yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu destekten yararlanmak isteyenler için 35 yaş sınırı bulunurken, ÖSYM aday işlemlerinden onaylı Başvuru Formu’nu indirerek ön başvuru yapılabilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesinden düzenli olarak sosyal yardım alan vatandaşlar, 1 Haziran 2023 saat 17.00’ye kadar ‘https://forms.ankara.bel.tr/kpss2023’ adresi üzerinden form doldurarak başvuruda bulunabilecek.

Saygı Öztürk kimdir? nereli? kaç yaşında? Saygı Öztürk kimdir? nereli? kaç yaşında?

HABER:ARDA ÖZDEN