Türkiye'nin en başarılı ve en çok ses getiren dans topluluklarından Anadolu Ateşi'nin Genel Sanat Yönetmeni olan Mustafa Erdoğan yine gündemdeki yerini aldı.

Yıllardır büyük bir başarıyla Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni görevinde bulunan Mustafa Erdoğan hakkında araştırmalar da her zamanki gibi devam ediyor. 

Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Ramazan Kubat kimdir? Neden tutuklandı? Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı Ramazan Kubat kimdir? Neden tutuklandı?

Peki Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan kimdir kaç yaşında eski eşi kim? İşte detaylar...

ANADOLU ATEŞİ GENEL SANAT YÖNETMENİ MUSTAFA ERDOĞAN KİMDİR?

Hakkari doğumlu olan ve Kürt Pinyanişi Aşireti'ne mensup olan Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, kültürel mirasın korunması ve yaşatılması konusundaki çalışmalarıyla tanınıyor. 

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nde eğitim gören ve Gazi Üniversitesi'nde kamu yönetimi eğitimi alan Mustafa Erdoğan, gençlik yıllarında halk danslarıyla yakından ilgilenmiş ve bu alanda birçok ödül kazanmıştır. Mustafa Erdoğan, üniversite yıllarında çalıştığı topluluklarla birlikte yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen festival ve yarışmalarda adından söz ettirmiştir.

Mustafa Erdoğan, aynı zamanda oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan'ın kardeşidir. 

Mustafa Erdogan Kimdir

MUSTAFA ERDOĞAN KAÇ YAŞINDA?

Mustafa Erdoğan 1965 yılında doğmuştur ve 2024 yılı itibarıyla 59 yaşındadır. 

MUSTAFA ERDOĞAN ESKİ EŞİ KİM?

Mustafa Erdoğan'ın eski eşi ünlü şarkıcı Gülben Ergen'dir. 

2004 yılında ünlü şarkıcı Gülben Ergen ile evlenen ve bir erkek çocukları olan Erdoğan, aynı zamanda 2009 yılında çiftin ikiz bebeklerine de kavuşmuştur. Ancak, çiftin 2012 yılında anlaşmalı olarak boşanmasıyla gündeme gelmiştir.

Mustafa Erdogan Gulben Ergen