Twitch Hesabı Nasıl Silinir? Twitch Hesabı Silme Nasıl Yapılır? Twitch Hesabı Nasıl Silinir? Twitch Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Teknoloji sektöründeki işten çıkarmalar devam ediyor. Son olarak Amazon, bulut bilişim iş kolundaki yüzlerce çalışanın işine son verdiğini açıkladı.

Amazon, en son işten çıkarmaların satış, pazarlama ve küresel hizmetlerde yüzlerce rolü ve fiziksel mağaza teknoloji ekibinde birkaç yüz rolü etkilediğini ifade etti.

Amazon Web Servisi (AWS) sözcüsü, "Müşterilerimize yenilik sunmak amacıyla yatırım yapmaya, işe almaya ve kaynakları optimize etmeye devam ettiğimiz için bu kararlar zor ama gerekli." şeklinde konuştu.

Şirket, ABD merkezli çalışanların en az 60 gün boyunca maaş ve sosyal yardım alacağını, başka bir iş bulmalarına yardımcı olacağını ve geçici sağlık yardımlarına erişebileceklerini belirtti.

Ayrıca çalışanlar, kıdem tazminatına da hak kazanacaklar.

TEKNOLOJİ SEKTÖRÜNDE İŞTEN ÇIKARMALAR YÜZDE 73 SEVİYESİNE YÜKSELDİ

2023’ün sonu itibarıyla Amazon'un, yükleniciler ve geçici personel hariç toplam 1,5 milyondan fazla tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışana sahipti.

Amazon, geçen ay güvenlik ve araştırma start-up'ı Anthropic'e yatırım yapmak da dahil olmak üzere AWS aracılığıyla yapay zekaya (AI) odaklanmaya karar verdi.

ChatGPT'ye yatırım yapan Microsoft'un da aralarında bulunduğu teknoloji devleri yapay zekâ yeteneklerini geliştirmek için mücadele veriyor.

Ocak ayında Amazon, yan kuruluşları Twitch, Prime Video ve MGM stüdyolarında yüzlerce kişinin işine son verdi. Yayıncının işgücünün üçte biri olan 500'den fazla Twitch çalışanı işten çıkarmak durumunda kaldı.

ABD kariyer danışmanlığı Challenger, Gray & Christmas'a göre teknoloji sektörü 2023'te 168 bin 32 kişiyi işten çıkardı; bu, 2022'ye kıyasla yüzde 73 artış oranını işaret ediyor.