ALTUN: BU İNSANLIK DIŞI ZULÜM ŞİDDETLENMİŞ TAHAMMÜL EDİLEMEZ BİR NOKTAYA GELMİŞTİR

Bu haber 12 Mayıs 2021 saat 17:32 'de eklendi.

Birlik Vakfı Polatlı Temsilcisi Yasin Altun, Kudüs’te, Filistin’de yaşanan insanlık suçu ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Altun mesajında bu zulüm sadece Kudüs’te, Filistin’de değil, Yemen’de, Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Afrika’da daha pek çok islam ülkesinde devam etmekte olduğunu ifade ederek, Terörist İsrail Devleti Polisinin ve Fanatik Yahudilerin, yıllardır Kudüs’te, Filistin’de işledikleri insanlık dışı suçları devam etmektedir. Bu insanlık dışı zulüm, Ramazan ayında artmış, şiddetlenmiş, tahammül edilemez bir noktaya gelmiştir. Mescid-i Aksa’ya saldırılmış, ibadetler engellenmiş, onlarca kişi şehit edilmiş, yüzlerce kişi yaralanmıştır. Bu zulmü yapanlara karşı Dünya sadece cılız bir şekilde karşı duruyormuş, karşıymış tavrını tutunmakta ve bu tavrını da sürdürmektedir. Bu hal yıllardır olduğu gibi, bugünde teröristleri cesaretlendirmektedir.” dedi.

BUGÜN BU ZULÜM SADECE KUDÜS’TE, FİLİSTİN’DE DEĞİLDİR

Altun, “Bugün bu zulüm sadece Kudüs’te, Filistin’de değildir. Bu zulüm Yemen’de, Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Afrika’da daha pek çok islam ülkesinde devam etmektir. Buralarda savaşlar, açlık ve yoksulluklar sürmektedir. Müslümanların birbirlerine kırdırılması gözlerimizin önünde cereyan etmektedir. Bu zulümlerin sebebi, Müslümanların parçalanıp küçülmeleri, güçlerini bölmeleri, birleşmemeleridir. Kendi aralarındaki ihtilafları halletmemeleridir. Kendi aralarındaki ihtilaflarla güçsüz kalmalarıdır. Kendilerine Müslümanlar dışında hami aramalarıdır. Düşmanlarına tabi olmalandır. Müslümanların bu halleri, israil gibi terör Devletlerini, terör unsurların’ cesaretlendirmekte ve onların zulümlerine imkân hazırlamaktadır.”

MÜSLÜMANLARIN BİRLEŞMESİ, BÜYÜK BİR GÜÇ HALİNE GELMELERİ LAZIMDIR

Altun, “Kudüs başta olmak üzere bütün Müslümanlara yapılan zulümlerin önlenmesi için, Filistin dahil Müslümanların aralarındaki ihtilaflan bitirmesi, birleşmesi, büyük bir güç haline gelmeleri lazımdır. Ancak o zaman zalimlerin zulmüne gerçek manada karşı durmuş olur, zulümlerine son verebiliriz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Müslümanları ve İslam Devletlerinin birliği için maddi ve manevi bütün imkanlarını seferber etmiş dul ‘1111,1,11r. Bu sebeple biz Devletimizin bu husustaki bütün gayretlerini destekliyoruz. Kudüs’te, Mescid-i, Aksa’ya yapılan zulmii kınıyoruz. Mescid-i Aksa’da zalimlere karşı direnen kardeşlerimizin maddi ve manevi yanındaya, yanında olmaya devam edeceğiz. “ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.